سه شنبه, ۱۷ شعبان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۴/۲۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
از دست حکومت دنمارک، قرآن کریم به آتش کشیده شد!
بسم الله الرحمن الرحيم

از دست حکومت دنمارک، قرآن کریم به آتش کشیده شد!

(ترجمه)

به تاریخ ۲۲ مارچ ۲۰۱۹؛ در حالی‌که نزدیک به ۱۰۰۰ تن از مسلمانان در چهارراهی پارلمان برای ادای نماز جمعه بخاطر غم‌شریکی و همبستگی با شهدای مسلمانان در کریست‌چرچ نیوزیلند باهم جمع شده بودند تا مسئولیت و پاسخ‌گویی حکومت دنمارک و حکومت‌های غربی را برای تغذیه مفاهیم خصومت‌آمیز علیه اسلام و مسلمانان نشان بدهند؛ در همین اثناء ۱۰۰ متر دورتر از محلی‌که نماز برگذار می‌شد، بازهم یک عمل زشت و منفور علیه اسلام صورت گرفت؛ جایی‌که تعداد اندکی از مردم در طرف دیگر چهارراهی جمع شده بودند و اوراق نسخۀ قرآن‌کریم را بین هم پاره پاره نموده و سرانجام با هیچ ترسی قرآن‌پاک را به آتش کشیدند. تمام این عمل زشت با اجازه و تحت محافظت ارگان‌های امنیتی دولتی صورت گرفت.

بعضی افراد بلافاصه حزب‌التحریر را به علت دایر نمودن هم‌چو فعالیت‌ها در چهارراهی پارلمان نکوهش کردند و ادعا نمودند که این فعالیت‌ها برآشفتگی بی‌موردی بود که منجر به این امر زشت گردید. این طیف از آدم‌ها این حقیقت ‏را فراموش کرده اند که آن‌ها(دشمنان الله و رسول) در گذشته نیز اقدامات نفرت‌انگیز مشابه به این عمل زشت را مانند پایمال کردن و به آتش کشیدن قرآن‌کریم در گوشه‌های مخلتف دنمارک بارها انجام داده اند. ‏هرازگاهی‌که این خشونت‌ها رخ داده، آنان این چنین اعمال زشت را با موافقت حکومت و تحت حفاظت رژیم انجام داده اند. ‏در عین‌حال، قانونی در برابر ملا امامان وضع گردید که هدف از آن، به محض این‌که سخنان‌شان در تناقص با قوانین و ارزش‌ها غربی قرار داشته باشند، جلوگیری شود. ‏اولین اقدام نسبی برای اجرای این قانون را انتظار داشتند تا به تاریخ ۲۶ مارچ ۲۰۱۹م تطبیق شود. ‏

حکومت دنمارک تحت عنوان آزادی بیان، به آتش کشیدن قرآن‌کریم را تقدیس دانسته است؛ زیرا قوت و نیروی عظیمی را برای ادامۀ هم‌چو اعمال ایجاد نموده است. منافقت سیاسیون دنمارک به حد و حصر‌ش رسیده؛ زیرا تحت نام آزادی، اجازه می‌دهند تا قرآن کریم، کلام پاک الله سبحانه‌وتعالی به آتش کشیده شود. سیاسیون دنمارک تحت نام آزادی، زبان‌های امامان مساجد را مهر و لاک می‌زنند تا حق را تبلیغ نکنند. تحت نام آزادی مانع پوشیدن حجاب زنان مسلمانان می‌شوند و تحت نام آزادی دولت‌های دنمارک با درایت یکی پی‌دیگر در جنگ‌هایی‌که در سرزمین‌‌های اسلامی به وقوع می‌پیوندند، اشتراک می‌کنند. تحت نام شعار دروغین آزادی، سیاسیون دنمارک در صف اقدامات ضداسلامی ایستاد شده و در تلاش ابتکار و ایجاد سوء‌ظن، کراهیت و کینه‌توزی علیه مسلمانان هستند.

این فصلی از نفرت و دشمنی علی‌الرغم این‌که به آتش نفرت و دشمنی آنان علیه اسلام و مسلمانان هیزم  می‌اندازد، تنها در قالب کلمات و گفتار محض خلاصه نمی‌شود؛ بلکه برعکس به هدف مشروع ساختن سیاست منحل کردن افکار اسلامی با افکار کفری(فریب دادن مسلمانان) در جامعه و اشتراک آن‌ها در جنگ‌هایی‌که در سرزمین‌های اسلامی رخ می‌دهند که این جنگ‌ها باعث کشته شدن تعداد بی‌شمار افراد و رنجش مردم شده است، به پیش برده می‌شود. این همان فصلی‌ست که حاکمیت جهان غرب را بالای مسلمانان حاکم می‌سازد؛ زیرا قتل‌عام خونین در دو مسجد نیوزیلند و به آتش زدن قرآن‌کریم در شهرهای مختلف دنمارک تنها نتیجه فاسد پالیسی‌هایی به‌شمار می‌روند که سیاسیون دنمارک و غرب در کل در طول این دو دهه به آن چنگ زده اند. با این حال، ممکن است در این دوه‌ای که انتخابات پارلمانی در پیش است، احزاب مختلف به این امید که به رأی مسلمانان دست یابند، در برابر راست‌گراهای سفیدپوست افراطی موضع خود را اعلام کنند. اما مسلمانان باید که به عوض رأی دادن به آنان، از گریبان این سیاسیون فاسد گرفته و بخاطر نفرت و خصومتی و شگافی‌که آن‌ها در جامعه مهندسی کرده اند، محاسبه نمایند. رویکرد راست‌گراهای افراطی یک هیولای خیالی نیست که ناشی از یک فضای  خالی باشد؛ بلکه بر خلاف امر، نتیجۀ طبیعی هم‌چو جریانات است که به‌طور خاص بر دایرۀ سیاسی دنمارک و به‌طور عام در غرب نفوذ نموده، که سابق توسط دولت‌های سرخ و آبی به‌طور یکسان پیشتبانی می‌شد.

آزادی‌های سیکولری من‌حیث ورشکستگی جامعه و دولت شناسائی شده و به جز درد و رنج چیزی دیگری به سرزمین‌های اسلامی به ارمغان نیاورده و در کنار این، خباثت دشمنان مسلمانان با اصول خود‌شان، نشان دهندۀ ضعف و ناامیدی آن‌هاست. ‏امت مسلمه ثابت ساخته که به هر اندازه از نسخه‌های قرآن‌کریم توسط کفار به آتش‌ کشیده شود، اشکالی ندارد؛ زیرا پیام قرآن‌کریم در قلب‌های میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان نهفته است. به هر میزانی‌که عذاب ببینیم و در تکلیف و مشقت به سر ببریم، به همان میزان این پیام ما را وحدت داده و به پروردگارمان نزدیک می‌کند. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ﴾

[آل‌عمران: ۱۳۹]

ترجمه: سست نشوید و غمگین نگردید و شما برترید؛ اگر ایمان داشته باشید!

حزب التحریر-اسکندنویا

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه