سه شنبه, ۰۴ ربیع الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۲/۱۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
با تأسیس دوباره خلافت بر منهج نبوت، بگذارید امت دیگر از یک سوراخ دوبار گَزیده نشود!
بسم الله الرحمن الرحيم

با تأسیس دوباره خلافت بر منهج نبوت، بگذارید امت دیگر از یک سوراخ دوبار گَزیده نشود!

(ترجمه)

با سلب صلاحیت نواز شریف صدراعظم پاکستان به تاریخ ۱ اگست ۲۰۱۷م توسط پارلمان این کشور، شخص مفسد دیگری را به جای آن جایگزین ساخت. در حقیقت ما رفتن نواز شریف را در سال ۱۹۹۹م، بعد از آن مشرف را در سال ۲۰۰۸م، بعد از آن زرداری و اکنون هم نواز شریف را شاهد هستیم. رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید:

«لَا يُلْدَغُ الْمُؤْمِنُ مِنْ جُحْرٍ وَاحِدٍ مَرَّتَيْنِ»

(بخاری و مسلم)

ترجمه: مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود.

احساسات عمومی در پاکستان حالا چنین است که نظام فعلی آرزوی تغییراتی حقیقی را ندارد، نه حکومت فعلی و نه هم حزب مخالفی که جایگزین حکومت فعلی گردیده است. برای آوردن تغییرات واقعی از طریق دموکراسی، هر روز ما را ناامید می سازد. در حقیقت حرکت و تغییرات آوردن در دموکراسی؛ مانند آب در ظرفی است که در آشپزخانه به صدای بلند جوش می خورد؛ ولی کسی که گرسنه است به او چیزی رسانده نمی تواند که بخورد. چطور می تواند چنین باشد، در حالی که دموکراسی به ذات خود سبب فساد مالی است؟ در حقیقت اگست ۱۹۴۷م، ایجاد پاکستان است؛ اما چنین فساد تا هنوز ادامه دارد. چطور می تواند چنین باشد که در تمام سرزمین های مسلمانان از ماراکو در غرب گرفته الی ترکیه و تا اندونیزیا آن هایی که خواهان دموکراسی هستند، گهگاهی به ما حرف های امید بخشی می زنند تا ما به آن ها وفادار بمانیم؟ لیکن ما هر وقت نیش زده شده ایم.

ما همیشه توسط آن هایی که دموکراسی را می خواهند، نیش زده شده ایم؛ چه از طرف حاکمان و یا آن هایی که در جستجوی دموکراسی هستند که بعد از آن ها حکومت کنند. هر آن کسی که از طریق دموکراسی حکومت می کند، در حقیقت فساد را در روی زمین ترویج می کند، که این خود بی اطاعتی از الله سبحانه وتعالی است. زمانی که در دموکراسی حکم به اساس غیر بما أنزالله می کنند، آشکارا از آن چه الله سبحانه وتعالی منع کرده است، سرباز می زنند. بنابر این، تغییرات حقیقی برای مسلمانان برای هفت قرن دیگر که نظام دموکراسی در پاکستان و یا جای دیگر باشد، تغییرات ببار نمی آید. الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِي الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

[بقره: ۱۱]

ترجمه: هنگامی كه بديشان گفته شود، در زمين فساد و تباهی نكنيد، گويند، ما اصلاحگرانی بيش نيستيم.

ما همیشه توسط دموکراسی گَزیده شده ایم؛ زیرا قانون دموکراسی به اساس هوا و هوس مرد و زنی که در پارلمان با هم جمع گردیده اند، ساخته شده است. اگرچه الله سبحانه وتعالی امر کرده است.

﴿وَأَنِ احْكُم بَيْنَهُم بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ وَلَا تَتَّبِعْ أَهْوَاءَهُمْ وَاحْذَرْهُمْ أَن يَفْتِنُوكَ عَن بَعْضِ مَا أَنزَلَ اللَّهُ إِلَيْكَ﴾

[مائده: ۴۹]

ترجمه: و(به تو ای پيامبر! فرمان می دهيم به اين كه) در ميان آنان طبق چيزی حكم كن كه الله بر تو نازل كرده است و از اميال و آرزوهای ايشان پيروی مكن و از آنان برحذر باش كه(با كذب و حق پوشی و خيانت و غرض ورزی) تو را از برخی چيزهایی كه الله بر تو نازل كرده است به دور و منحرف نكنند(و احكامی را پايمال هوا و هوس باطل خود نسازند). پس اگر(از حكم الله سبحانه وتعالی روی گردان شدند و به قانون الله سبحانه وتعالی) پشت كردند، بدان كه الله می خواهد به سبب پاره ای از گناهان شان، ايشان را دچار بلا و مصيبت سازد(و به عذاب دنيوی، پيش از عذاب اخروی گرفتار كند). بی گمان بسياری از مردم(از احكام شريعت) سرپيچی و تمرّد می كنند(و از حدود قوانين الهی تخطّی می نمايند).‏

پس چطور تغییر حقیقی توسط دموکراسی خواهد آمد؟ ما توسط دموکراسی همیشه گَزیده شده ایم و خواهیم شد؛ زیرا حاکمان همیشه با دشمنان اسلام ارتباطات رسمی داشته، رازها را همشیه افشاء کرده و هدایات را از آن ها می گیرند؛ اگرچه آن ها را الله سبحانه وتعالی از این کار منع کرده اند. الله سبحانه و تعالی می فرماید:

﴿إِنَّمَا يَنْهَاكُمْ اللَّهُ عَنْ الَّذِينَ قَاتَلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَأَخْرَجُوكُمْ مِنْ دِيَارِكُمْ وَظَاهَرُوا عَلَى إِخْرَاجِكُمْ أَنْ تَوَلَّوْهُمْ وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ فَأُوْلَئِكَ هُمْ الظَّالِمُونَ

[ممتحنه: ۹]

ترجمه: بلكه الله شما را باز می دارد، از دوستی ورزيدن با كسانی كه به خاطر دين با شما جنگيده اند، شما را از شهر و ديارتان بيرون رانده اند و برای اخراج شما پشتيبانی كرده اند و ياری داده اند. كسانی كه ايشان را به دوستی گيرند، ظالم و ستمگر اند.‏

دموکراسی است که اجازه تفویض مسجدالاقصی و مسلمانان فلسطین و کشمیر اشغال شده را به دشمنان ما واگذار کرده است. اگرچه الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿وَإِنِ ٱسْتَنصَرُوكُمْ فِى ٱلدِّينِ فَعَلَيْكُمُ ٱلنَّصْرُ

[انفال: ۷۲]

ترجمه:  اگر(چنين مؤمنان غير مهاجری از دست ظلم و جور ديگران) به سبب دين شان از شما كمك و ياری خواستند، كمك و ياری بر شما واجب است.

پس چطور می تواند که تغییر حقیقی از طریق دموکراسی بیاید؟ ما همیشه توسط دموکراسی گَزیده شده و خواهیم شد؛ زیرا در نظام دموکراسی تمام منابع انرژی ما خصوصی گردیده، جایی که اسلام آن را بیت المال قرار داده است. هر چند رسول الله صلی الله علیه وسلم فرموده است:

«الْمُسْلِمُونَ شُرَكَاءُ فِي ثَلَاثٍ الْمَاءِ وَالْكَلَإِ وَالنَّارِ»

(رواه احمد)

ترجمه: مؤمنان در سه چیز شریک هستند در آب، نان و جنگ.

دموکراسی مالیات سنگین را بالای مردم نیازمند گذاشته و در حالی که اسلام آن را منع کرده است. رسول الله صلی الله علیه وسلم فرموده است:

«لَا يَدْخُلُ الْجَنَّةَ صَاحِبُ مَكْسٍ»

ترجمه: گیرنده مالیات غیر شرعی در جنت داخل نمی گردد.

دموکراسی قرضه های خارجی سودی را اجازه داده، در حالی که آن گودال نابودی و یأس مردم است. در این مورد الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿وَأَحَلَّ اللَّهُ الْبَيْعَ وَحَرَّمَ الرِّبَا

[بقره: ۲۷۵]

ترجمه: و حال آن كه الله خريد و فروش را حلال كرده و ربا را حرام نموده است.

دموکراسی بشر را متیقن می سازد که سرمایه باید در دست سرمایه داران باشد؛ اگرچه الله سبحانه و تعالی فرموده است:

﴿كَيْ لاَ يَكُونَ دُولَةً بَيْنَ الأَغْنِيَاءِ مِنْكُمْ

[حشر: ۷]

ترجمه: اين بدان خاطر است كه اموال تنها در ميان اشخاص ثروت مند شما دست بدست نگردد(و نيازمندان از آن محروم نشوند).

پس ما چطور تغییر حقیقی را از نظام دموکراسی آرزو کنیم؟

ای مردم مسلمان پاکستان! بیایید دیگر وقت و انرژی خود را برای دریافت تغییرات حقیقی در جای غلط مصرف نکنیم. دموکراسی ما را دوباره نیش خواهند زد. چطور ما می توانیم که رحمت الله سبحانه وتعالی، صلح، امنیت و کامیابی را در نظامی دریافت کنیم که اساس آن به بی اطاعتی، گناه و تجاوز بنا شده باشد؟ پس بیایید با آن هایی که ما را به طرف ظلم و استبداد دموکراسی دعوت می کند، تمایل نشان ندهیم. الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ

[هود: ۱۱۳]

ترجمه: و به كافران و مشركان تكيه مكنيد(اگر چنين كنيد) آتش دوزخ شما را فرو می گيرد و(بدانيد كه) جز الله دوستان و سرپرستانی نداريد(تا بتوانند شما را در پناه خود دارند و شر و بلا و زيان و ضرر را از شما دور نمايند) و پس از آن(تكيه به كافران و مشركان) ديگر از سوی الله ياری نمی گرديد و(بر دشمنان) پيروز گردانده نمی شويد.‏

بیایید کاملاً تعهد کنیم که تطبیق دین خود را توسط خلافت اسلامی بر منهج نبوت تطبیق کنیم. بیایید با شباب حزب التحریر برای تأسیس دوباره خلافت بر منهج نبوت در پاکستان که بنای آن در سال ۱۹۴۷م بنام اسلام نهاده شده است، کار کنیم.

ای ارتش مسلمان پاکستان! برای تمام ما معلوم است که حقیقت دموکراسی فساد و ستم است. این دموکراسی است که به امت بدبختی را آورده و دشمن بر ما غلبه کرده است. شما محصولات فاسد شده ی دموکراسی را زیر زمین کرده و با نصرت خویش برای تأسیس دوباره خلافت اسلامی بر منهج نبوت فکر کنید. برادران، این زمانی است که برای تغییر واقعی بخاطر الله سبحانه وتعالی، دینش و معتقدین اسلام متحد شوید تا آن که امت بتواند غلبه خود را دوباره بدست آورد؛ طوری که این کار برای سال ها است. الله سبحانه و تعالی فرموده است:

﴿إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آَمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ* وَمَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آَمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ

ترجمه: تنها الله، پيامبر او و مؤمنانی ياور و دوست شمايند كه خاشعانه و خاضعانه نماز را به جای می ‌آورند و زكات مال شان را می دهند، و هركس كه الله، پيامبر او و مؤمنان را به دوستی و ياری بپذيرد(از زمره حزب الله است و) بی ترديد حزب الله پيروز است. ‏

حزب التحریر-ولایه پاکستان

Last modified onپنج شنبه, 17 آگوست 2017

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه