چهارشنبه, ۰۵ ربیع الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۲/۱۲م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
تنها خلافت بر منهج نبوت به نداهای کمک خواهی مظلومین رسیده گی خواهد کرد
بسم الله الرحمن الرحيم

تنها خلافت بر منهج نبوت به نداهای کمک خواهی مظلومین رسیده گی خواهد کرد

(ترجمه)

مسلمانان پاکستان بی صبرانه خواهان منع فروش اسلحه به رژیم میانمار و روانه سازی ارتش پاکستان به سوی این کشور اند تا این نیروها مانع کشتار و بی خانمان کردن بیشتر مسلمانان مظلوم روهینگیا شوند که از طرف ارتش میانمار(برما) و به همکاری بودیست های تروریست انجام یافته است. بدون شک در مسلمانان نجیب پاکستان، تظاهر این حدیث از رسول اکرم صلی الله علیه وسلم وجود دارد:

«مَثَلُ الْمُؤْمِنِینَ فِی تَوَادِّهِمْ وَتَرَاحُمِهِمْ وَتَعَاطُفِهِمْ مَثَلُ الْجَسَدِ إِذَا اشْتَكَى مِنْهُ عُضْوٌ تَدَاعَى لَهُ سَائِرُ الْجَسَدِ بِالسَّهَرِ وَالْحُمَّى»

(صحیح مسلم)

ترجمه: مثال مسلمانان با هم دیگر جسم انسان است که هرگاه یک عضو آن به درد شود، اعضای دیگر نیز از تب و بی خوابی به درد می شوند.

کسانی که برای دموکراسی دهن پاره می کنند، در این حادثه اصلیت شان را به همگان ثابت کردند و همه گان دیدند که گوش های آن ها به ناله های مظلومین کر است. مقامات در پاکستان به سکوت بی شرمانه شان ادامه می دادند تا این که بعد از دو هفته قهر مردم مسلمان و مخلص پاکستان آن ها را به عمل واداشتند و در ۱۱ سپتمبر ۲۰۱۷م اعضای مجلس سنا و مجلس ملی پاکستان از حکومت پاکستان خواستار محکوم کردن این عمل بوداییان و رژیم میانمار به سطح بین المللی شدند؛ در حالی که محض محکوم کردن از کسانی قابل قبول است که توانایی رویارویی با اعمال زشت را ندارند و تنها به محکوم کردن لفظی اکتفاء می نمایند؛ اما پاکستان در حالی به تقبیح این عمل بوداییان می پردازد که در جهان اسلام تنها سرزمینی مجهز با سلاح اتومی بوده و هفتمین بزرگ ترین نیروهای مسلح جهان را در اختیار داشته و ششمین قدرت بزرگ نظامی دنیاست.

محکوم کردن این عمل از طرف حکومت پاکستان در حالی صورت می گیرد که مردم نجیب و ارتش پاکستان به انتخاب خود با جان و مال در راه الله سبحانه وتعالی، رسول اکرم صلی الله علیه و سلم و برادران و خواهران مسلمانان شان خواهند جنگید. در حقیقت، این گونه محکوم کردن ها در ذات خود محکوم بوده و باعث انزجار هر وجدان بیدار و اسلامی است.

داعیان دموکراسی در رهبری نظامی و ملکی پاکستان همین ها اند و داعیان دموکراسی در نهادهای؛ هم چو سازمان کنفرانس اسلامی(OIC) و ایتلاف نظامی کشورهای اسلامی نیز فرقی با این داعیان ندارند. داعیان دموکراسی در مقابل کشتار بی رحمانه مسلمانان به محض تقبیح اکتفاء می نمایند؛ اما در مناطقی که اربابان شان در واشنگتن به آن ها امر کنند، بدون هیچ تعللی وارد عمل می شوند. همین است که عساکر نجیب در ارتش های جهان اسلام توسط آمران شان کلاه های محافظ سازمان ملل پوشانده شده و برای پیاه سازی اهداف استعماری کشورهای استعمارگر به جاهای دور فرستاده می شوند؛ اما وقتی مسلمانان مظلوم و بی دفاع از نیروهای ارتش های اسلامی خواهان کمک می شوند، آن ها لیستی از معذرت های ننگین شان را به خاطر داخل نشدن در دفاع از مسلمانان مظلوم پیش می کنند و این است که شیرهای قوی امت در نیروهای مسلح سرزمین های اسلامی وارد عمل شده نمی توانند.

داعیان دموکراسی امت ملیاردی مسلمانان را تقسیم کرده و آن ها را با زنجیرهای مرزی و کینه توزانه می بندند. امتی که قدرت مالی و نظامی نیروهای مسلح اش به مراتب از ابر قدرت های فعلی زیادتر است، آن ها امت مسلمه را به جایی رسانیده اند که حتی کشورهای ضعیف و کوچک هم سان میانمار آن ها را قتل عام نموده و هیچ کسی نیست که به آن دولت ها جواب باالمثل دهد. مقامات در پاکستان حتی به سفارت میانمار در اسلام آباد نمی روند تا روابط خود را با رژیم میانمار از این طریق قطع نموده و سفارت پاکستان در پایتخت میانمار در شهر ینگون(رنگون) را بسته و از این طریق انزجار خود را از این عمل قبیح رژیم میانمار نشان داده و دشمن را حد اقل از بیداری و همدردی خود با مسلمانان میانمار با خبر سازند.

این مقامات قرارداد سال ۲۰۱۵م را که در آن ۱۶ طیاره جنگی  Thunder۱۷JF- را به رژیم میانمار فروخته اند که قرار است تا سال ۲۰۱۷م به نیروهای مسلح میانمار بپیوندند، ملغا اعلام نمی کنند. آن ها بحث ها بالای اجازه دادن به رژیم میانمار برای ساخت طیاره های ۱۷JF-  در میانمار را با این رژیم توقف نمی دهند و آن ها از رهبر ظالم و سفاک بنگله دیش نمی خواهند که برای تجهیز برادران بنگالی در مقابل رژیم میانمار از طرف پاکستان در مرز پایگاه های نظامی اش باز نماید و از این طریق آن ها را در مقابل رژیم میانمار با SSG، قوای پیاده، قوای هوایی و قطعات زرهی تجهیز نموده و حمایت نمایند. در عوض، هرجایی که مسلمانان بی گناه از قبیل کشمیر اشغال شده، فلسطین و برما مورد ظلم و تعدی قرار می گیرند، داعیان دموکراسی با تقبیح های ننگین شان بر زخم این مسلمانان نمک می پاشند. الله سبحانه وتعالی می فرماید:

﴿وَمَا لَكُمْ لَا تُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِینَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاءِ وَالْوِلْدَانِ الَّذِینَ یقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَٰذِهِ الْقَرْیةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَلْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ وَلِیا وَاجْعَلْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ نَصِیرًا

[نساء:‌ ۷۵]

ترجمه: چرا باید در راه الله(سبحانه وتعالی) و(نجات) مردان و زنان و كودكان درمانده و بیچاره‌ ی نه جنگیدند كه(فریاد بر می آورند و) می گویند :پروردگارا! ما را از این شهر و دیاری كه ساكنان آن ستمكارند(و بر ما بیچاره گان ستم روا می دارند) خارج ساز، و از جانب خود سرپرست و حمایت گری برای ما پدید آور، و از سوی خود یاوری برای مان قرار بده(تا ما را یاری كند و از دست ظالمان برهاند).‏

ای مسلمانان پاکستان! دموکراسی در قبال نداهای کمک خواهی مظلومین خاموش است و به اسلام و مسلمانان اندک حرمت قایل نیست. تنها حاکمیت اسلام است که تحت قیادتش جان، مال، مقدسات و سرزمین ما در امن بوده می تواند. در گذشته و در هنگام قیادت اسلام حتی در ضعیف ترین شرایط حکم روایی مسلمانان، آن ها بر کسانی که می خواستند بر آن ظلم نمایند، پیرزو بودند. همین بود که وقتی خلافت راشده به شبه قاره هند رسید، محمد بن قاسم به فریاد کسانی که از ظلم راجا داهر به تنگ آمده بودند رسیده گی نمود و سلطان اورنگ زیب عالم گیر اجداد بودایی و قاتل(راخین های استعمارگر)،کسانی که حال بر مسلمانان این ظلم را روا می دارند، به خاطر شکایات مسلمانان بی گناه، آن ها را در آن جا شکست داد. این در حالی بود که سلطنت راخین ها تا منطقه چتگنگ در بنگله دیش فعلی رسیده بود و در اوج قدرت خود قرار داشت. اورنگ زیب شجاع چتگنگ را بعد از ۳۶ ساعت محاصره با ۶۵۰۰ نفر نیروی زمینی و ۲۸۸ کشتی در جنوری ۱۶۶۶م فتح کرد و ضربه ی به ظالمان وارد کرد که برای همیش شکست خوردند.

در حقیقت تنها خلافت بر منهج نبوت است که به داد هر مظلومی خواهد رسید(که حق مظلوم است)، حقش را از ظالم گرفته و آن را به سزای اعمالش خواهد رساند. تنها خلیفه راشده است که به معیارهای غربی در جهان اسلام تن نداده و مرزهای ننگینی که مسلمانان را از دیر زمان ضعیف و مظلوم ساخته است، معیار اعمال خود قرار نخواهد داد. خلیفه مسلمانان کسی خواهد بود که تمام قوای مسلمانان را متحد ساخته و حتی آنانی را که متحد مکار میانمار، کشور هند را احاطه کرده اند، به جسم واحد مسلمانان تبدیل خواهد کرد.

در حقیقت، رژیم های میانمار و هند در مقابل اتحاد قوای مسلح سرزمین های اسلامی؛ هم چو: پاکستان، افغانستان، بنگله دیش، مالیزیا، اندونیزیا و... چه قدرتی خواهد داشت؛ حتی اگر قدرت دیگر کشورهای ابر قدرت جهان متحد اسلام را کنار بگزاریم. پس بیایید ارادت تان را به مظلومین و حس کمک کردن تان را به آنان جهت درست داده و به کتله کسانی بپیوندید که خواهان خلافت واقعی اسلامی بر منهج نبوت هستند، خلافتی که سپر واقعی امت خواهد بود.

ای مسلمانان پاکستان! می بینید که شما چنانید که امت می خواهد، به همین خاطر است که امت مستقیماً بالای شما صدا می زند؛ چون به اراده ها، اخلاص تان به دین مقدس اسلام و توانایی های تان باور کامل دارند و با انزجار از رهبران تان به شما امید بسته اند. به رهبران تان پشت کرده و بیایید امت را به پیروزیی برسانید که از زمان خلافت راشده یی که سپرشان بود، تا حال دیریست که طعم آن را نچشیده اند. بیایید و با نصرت دادن به حزب التحریر، خلافت بر منهج نبوت را دوباره تأسیس، عملاً متحد امت در وقت ضرورتش شوید و امت را بر دشمنانش مسلط سازید. الله سبحانه وتعالی می فرماید:

﴿إِنَّمَا وَلِیكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِینَ آَمَنُوا الَّذِینَ یقِیمُونَ الصَّلَاةَ وَیؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ* وَمَنْ یتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِینَ آَمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ

[مائده: ۵۵-۵۶]

ترجمه: تنها الله(سبحانه وتعالی)، پیامبر او(صلی الله علیه وسلم) و مؤمنانی یاور و دوست شمایند كه خاشعانه و خاضعانه نماز را به جای می آورند و زكات مال به در می‌كنند.‏ و هركس كه الله(سبحانه وتعالی) و پیامبر او(صلی الله علیه وسلم) و مؤمنان را به دوستی و یاری بپذیرد(از زمره حزب الله است و) بی تردید حزب الله پیروز است.‏

برادران و خواهران! این وقتش است، به این ندا پاسخ دهید.

حزب التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه