سه شنبه, ۰۷ صَفر ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۰/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
حکام پاکستان در ظاهر با امریکا اختلاف می‌ورزند؛ اما خاموشانه به خاطر نجات استراتیژی نظامی امریکا از ناکامی، تلاش می‌کنند
بسم الله الرحمن الرحيم

حکام پاکستان در ظاهر با امریکا اختلاف می‌ورزند؛ اما خاموشانه به خاطر نجات استراتیژی نظامی امریکا از ناکامی، تلاش می‌کنند

(ترجمه)

حکام پاکستان با وجود سخنان ضد امریکایی شان مبنی بر متوقف شدن کمک‌های مؤقتی نظامی ترامپ، خاموشانه با ادارۀ ترامپ همکاری می‌کنند تا نظامیان امریکایی را از یک شکست قریب الوقوع در افغانستان نجات دهند. جیمز ماتیس، وزیر دفاع امریکا، تأیید کرد که ایالات متحده با حکام پاکستان روابط مستقیم و ناگسستنی دارد. در تاریخ ۵ جنوری ۲۰۱۸م طی یک نشست مطبوعاتی، هنگامی‌که وزیر خارجه پاکستان ادعا کرد که هیچ رابطه‌ای میان امریکا و پاکستان وجود ندارد، جمیز ماتیس تأیید کرد که ارتباط ما به خاطر تحقق نیاز‌های مان با پاکستان ادامه دارد.

 جیمز ماتیس گفت: «جنرال جوزف واتل با جنرال بجوا، رئیس ستاد ارتش پاکستان روابط تیلیفونی دارد. و ما بخاطر تحقق منافع خود به رابطۀ خود ادامه خواهیم داد.» هنگامی‌که از وی پرسیده شد که آیا در مورد کاهش خط سیر حیاتی برای نیرو‌های امریکایی نگران هستید که از طریق پاکستان سر و سامان داده می‌شود؟ با اطمینان کامل در پاسخ گفت: «قطعاً که ما نگران این امر نیستیم.»

با توجه به هماهنگی سری میان ادارۀ ترامپ و حکام پاکستان؛ هردو تلاش دارند تا طالبان افغان را به روی میز مذاکره بکشانند. در واقع، ادارۀ ترامپ ناگزیر است تا قرارداد امنیتی را روی کار گیرد که بتواند از این طریق نیروهایش را در افغانستان بطور دائمی مستقر کند، در غیر آن مکلف است تا مانند امپراتوری انگلیس و شوروی سابق به طور کامل عقب نشینی کند.

ای مسلمانان پاکستان!

حکام پاکستان با نکوهش و تقبیح ایالات متحده ما را فریب می‌دهند؛ در حالی‌که بی‌مهابا به کمک نیرو‌های مفسد ایالات متحده که نزدیک است کاخ حاکمیت‌شان از هم‌ فرو ریزد، می‌پردازند.

حکام پاکستان با این اقدامات به ظاهر امریکایی ستیز شان، می‌خواهند خشم مسلمین را فرو نشانند؛ در حالی‌که با دقت تمام در صدد هماهنگ کردن استراتیژی‌های نظامی برای نجات نیرو‌های بزدل ایالات متحده اند که اصلاً هیچ نوع سلاحی آن‌ها را تهدید نمی‌کند. آن‌ها کسانی‌اند که می‌خواهند تا ما را با راه اندازی بازی‌های نجوا کننده‌ای "پی‌هم" فریب ‌دهند؛ در حالی‌که به طور جدی خط سیری را که برای نیرو‌های اشغالگر امریکایی از اهمیتی خاصی برخوردار است، تأمین می‌کنند. آن‌ها به عوض تبر زدن به ریشۀ حضور امریکا، بی‌باکانه برای تقویت حضور آن تلاش می‌کنند. آن‌ها با وجود این همه ویرانی‌ها و بدبختی‌هایی که از نتیجۀ حضور امریکا، پاکستان با آن مواجه شده است و در آینده نیز مواجه خواهد شد، به خیانت و جنایت شان علیه مردم این سرزمین ادامه می‌دهند.

حکام خائن پاکستان هم‌چو دشمنی که جز تقاضای خیانت از آن برنمی‌آید؛ برای ما خیانت نموده و چی جنایاتی که در حق ما روا داشته و به شکل بی‌رحمانه‌ای ما را مورد اهانت و ضرب و شتم قرار می‌دهند. این حاکمان کسانی اند؛ که با موضع‌گیری‌های به ظاهر دشمن و قطع روابط مقطعی شان با امریکا جز ما را نمی‌فریبند؛ در حالی‌که الله سبحانه وتعالی در این خصوص هشدار می‌دهد:

﴿يخَادِعُونَ اللَّهَ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَمَا يَخْدَعُونَ إِلَّا أَنفُسَهُمْ وَمَا يَشْعُرُون﴾

]بقره: ۹[

ترجمه: آن‌ها(فکر می‌کنند که) فریب می‌دهند الله(سبحانه و تعالی) و مؤمنان را؛ در حالی‌که نمی‌فریبند مگر نفس‌های خویش را و دقت نمی‌کنند.

این حاکمان کسانی اند که با دشمنان ما کاملاً هم‌پیمان بوده و یک بار دیگر تلاش دارند تا به این پیمان‌شان بیفزایند؛ در حالی‌که الله سبحانه وتعالی هشدار می‌دهد:

﴿سَيُصِيبُ الَّذِينَ أَجْرَمُوا صَغَارٌ عِندَ اللَّهِ وَعَذَابٌ شَدِيدٌ بِمَا كَانُوا يَمْكُرُونَ﴾

[انعام: ١٢٤]

ترجمه: بزودی کسانی‌که مرتکب گناه شدند، (و مردم را از راه حق منحرف ساختند،) در مقابل مکر(و فریب و نیرنگی) که می‌کردند، گرفتار حقارت در پیشگاه الله(سبحانه و تعالی)، و عذاب شدید خواهند شد.

این حاکمان کسانی اند که از دوستی و هم‌پیمانی با کفار و دشمنانی که اهانت بر دین ما روا می‌دارند، دست بردار نیستند؛ دشمنانی که با ما مسلمانان در هر کجا در پیکار اند و به کسانی‌ دیگری که در مقابل ما مسلمانان می‌جنگند یاری می‌کنند؛ در حالی‌که الله سبحانه وتعالی می‌‌فرماید:

﴿إِنَّمَا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ قَاتَلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَأَخْرَجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ وَظَاهَرُوا عَلَىٰ إِخْرَاجِكُمْ أَن تَوَلَّوْهُمْ ۚ وَمَن يَتَوَلَّهُمْ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ﴾

[ممتحنه: ٩]

ترجمه: الله(سبحانه و تعالی) تنها شما را از دوستی و رابطه با کسانی نهی می‌کند که در امر دین با شما پیکار کردند و شما را از خانه‌های‌تان بیرون راندند یا به بیرون راندن شما کمک کردند و هر کس با آنان رابطۀ دوستی داشته باشد، بی‌گمان ظالم و ستمگر است!

آنان(کفار) مدعی اند که برای ما صلح و ثبات می‌آورند؛ در حالی‌که دوستی و هم‌پیمانی با آن‌ها مسیری است که نتیجۀ آن به فقر و نابودی‌ منتهی می‌شود. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿ مَثَلُ الَّذِينَ اتَّخَذُوا مِن دُونِ اللَّهِ أَوْلِيَاءَ كَمَثَلِ الْعَنكَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَيْتًا ۖ وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُيُوتِ لَبَيْتُ الْعَنكَبُوتِ ۖ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ

[عنکبوت: ٤١]

ترجمه: مثال کسانی‌که غیر از الله(سبحانه و تعالی) را اولیای خود برگزیدند، مانند عنکبوتی است که خانه‌ای برای خود انتخاب کرده؛ در حالی‌که سست‌ترین خانه‌ها خانۀ عنکبوت است، اگر می‌دانستند!

ای مسلمانان پاکستان!

بیائید آن‌ها را ترک کنیم، همان گونه‌ای که ما را ترک نمودند و برای از میان برداشتن(حاکمیت) آن‌ها با شباب حزب‌التحریر یک‌جا شوید.

بگذارید حاکمیت(طاغوتی) آنان را با خلافت راشدۀ ثانی عوض کنیم که حاکمیت اسلام در آن نهفته است و از سوی دیگر عزت دنیا و اجر آخرت را برای ما به ارمغان می‌آورد. حقیقتاً که خلافت بر منهج نبوت تضمین کنندۀ مبدأ قوت مسلمین است. قدرتی است که به حضور امریکا پایان داده و آنان را از دیار مسلمین با ذلت و رسوایی بیرون خواهد کرد. قدرتی است که دروازۀ سفارت امریکا را بسته خواهد کرد و از سوی دیگر، کمک‌های نظامی امریکا را متوقف نموده و خط سیر نیرو‌های امریکایی را از میان برداشته و اطلاعات خصوصی و نظامی "ریموند دیوید" را از بلاد اسلامی بیرون خواهد کرد.  قدرتی است که منابع بسیاری را در خدمت اسلام و مسلمین قرار خواهد داد. و در نهایت خلافت یگانه قدرتی‌ست که تلاش می‌کند تا تمام قدرت‌های پارچه پارچه فعلی مسلمانان را به یک قدرت بزرگ جهانی متحد نماید. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿الَّذِينَ يَتَّخِذُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ ۚ أَيَبْتَغُونَ عِندَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا﴾

 [نساء: ١٣٩]

ترجمه: آنانی‌که کافران را به جای مؤمنان، دوست خود انتخاب می‌کنند. آیا عزّت و آبرو نزد آنان می‌جویند؟ یا این‌که همه عزّت‌ها از آن الله سبحانه وتعالی است؟!

ای نیروهای مسلح مسلمان پاکستان!

این حکام خائن برای بیشتر نزدیک شدن شان به کفار، مرز تمام محدودیت‌ها را شکسته و در حال حاضر با آنان در حال تعامل اند. آن‌ها کسانی اند که شما را به دشمن دین و عقیدۀ تان می‌فروشند و بخاطر تقویت پیمان شان با کفار عزت تان را زیر پا گذاشته و خون‌های تان را می‌ریزانند؛ طوری‌که شما نتوانید در مقابل آنان چیزی از خود نشان دهید، و آن‌هان این کار را خواهند کرد. با وجودی‌که از نتیجۀ دوستی و هم‌پیمانی شان به امریکا جز نابودی چیزی دیگری بر جای نمانده است، ولی آن‌ها این کار را خواهند کرد. حتی با وجودی‌که این جنگ، قطعاً جنگ امت مسلمه نبوده؛ بلکه جنگ امریکا‌ست، ولی آن‌ها به نیابت از این اشغالگر این جنگ را به پیش خواهند برد. دشمن(امریکا) در مقابل نیرو‌های مسلح مسلمان محلی کوتاه آمده است و حال آن‌که از آن‌ها به شدت نگران است؛ بنابر این، هرگز فرصتی ندارد تا علیه شما قرار گیرد. پس وقت آن است که به خود بیایید، دیگر محافظه کاری بس است!

 بدانید، نیرویی را که الله سبحانه وتعالی برای شما ارزانی داشته است، می‌توانید توسط آن هر نوع تهدیدی را که متوجه پاکستان است به وجه احسن آن خالصانه دور سازید. آن‌چه که از شما تقاضا می‌شود، اینست که هر نوع اقدام و برنامه‌ریزی تان را برای رضای الله سبحانه وتعالی جهت دهید و بر شماست که به حزب‌التحریر(یگانه حزب آگاه و مخلص) نصرت دهید تا بتواند از این طریق خلافت بر منهج نبوت را تأسیس نماید.

اکنون فرصت آن است که با کاروان مخلص حزب‌التحریر یک‌جا شوید، و برادران تان(انصار) را که در راستای تأسیس دولت اسلامی در مدینه تلاش همه جانبه نمودند، به یاد آورید و آنان را الگوی خویش قرار دهید. ای برادران آگاه باشید، در اسلام کسانی‌که رسول الله ﷺ را حمایت مادی نمودند و نصرت دادند، مانند سعد بن معاذ رضی الله عنه هنگامی‌که او به درجۀ شهادت نایل آمد و مادرش در سودگ او گریان می‌کرد، رسول الله ﷺ به او فرمود:

«لِيَرْقَأْ - لينقطع - دَمْعُكِ وَيَذْهَبْ حُزْنُكِ لِأَنَّ ابْنَكِ أَوَّلُ مَنْ ضَحِكَ اللَّهُ إِلَيْهِ وَاهْتَزَّ لَهُ الْعَرْشُ.»

ترجمه: اشک‌هایت می‌بایست خشک و غمت پایان یابد؛ زیرا فرزندت نخستین کسی است که الله(سبحانه و تعالی) برایش شادمان گردیده و عرش آن به لرزه آمده است.

ای برادران! آیا وقت آن نیست که به پاخیزید و در راستای احیای خلافت اسلامی با ما همنوا شوید؟

حزب‌التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه