شنبه, ۰۷ ذیحجه ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۸/۰۸/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
دموکراسی ناکام شده و خلافت برمنهج نبوت ضرورت این وقت است
بسم الله الرحمن الرحيم

دموکراسی ناکام شده و خلافت برمنهج نبوت ضرورت این وقت است

(ترجمه)

با بی‌علاقه‌گی گسترده‌ای‌که برای انتخابات آینده وجود دارد، دموکراسی ناکام شده است. حتی آنانی‌که هنوز هم در پروسۀ رأی‌دهی شرکت می‌کنند، از درماندگی مجبور به انتخاب بین "بد و بدتر" شده اند. در یک طرف کسانی‌اند که بعد از دهه‌ها تمرین، به فساد مهارت یافته اند و در طرف دیگر، کسانی قرار دارند که ادعاء می‌کنند که فساد را پایان می‌دهند، درصورتی‌که صفوف‌شان پر از افراد فاسد اند و ادعاء می‌کنند که تنها فاسدین "قابل انتخاب" اند.

ما حق داریم که بی‌علاقه، ناراضی و بیزار از دموکراسی باشیم؛ زیرا دموکراسی امور ما را تنظیم نمی‌کند، بلکه یک وسیله‌ای برای حکام است تا به تنظیم امور خود و منافع مورد نظر‌شان دست یابند. این عجیب نیست، آن‌هایی‌که دموکراسی را تطبیق می‌کنند، قانون‌سازان بوده و آنان اند تصمیم می‌گیرند که چه صحیح و چه غلط، حلال و یا حرام است و قانون به‌دست آن‌هایی است که انتخاب شده اند تا بتوانند قانون را دست‌کاری نمایند تا منافع شخصی‌شان‌را تأمین نمایند. به‌همین خاطر است که ما تا کنون حتی یک نفر پاک را هم؛ نه از حکام ملکی و نه از نظامی ندیده‌ایم که توسط دموکراسی حکومت کرده باشد، چه مشرف و شوکت عزیز، یا زرداری و کیانی یا هم نواز و راحیل و... به‌همین خاطر است که امروزه ازدحام افراد فاسد را به اطراف دموکراسی مثل ازدحام مگس به اطراف مرداری می‌بیینیم.

هرکسی‌که در انتخابات برنده شود، وضعیت ما بدتر خواهد شد؛ همان‌گونه که در هر دورۀ دموکراسی بوده است. حکام فاسد بالای حمایت مردمی تکیه نکرده؛ بلکه بالای حمایت خارجی استعمارگران تکیه می‌کنند. بدین‌گونه، اقتصاد ما توسط صندوق بین‌المللی پول و بانک‌جهانی با غرق کردن ما به قروض عمیق و جلوگیری کردن از شناسایی ظرفیت‌های واقعی‌مان ویران می‌شود. سیاست خارجی ما توسط وزارت خارجۀ امریکا با ادامۀ خویشتن‌داری و تواضع در مقابل هند ویران خواهد شد. امور نظامی و استخباراتی ما توسط وزارت دفاع امریکا(پنتاگون) و سی آی ای با استخراج بی‌رویۀ نیرو و تأثیرگذاری ما در امر ماندن امریکا در افغانستان ویران می‌شود، و پالیسی رسانه‌ها و تعلیم و تربیۀ ما توسط "یونیسکو" با مسموم کردن نسل آیندۀ ما با رهنمایی‌های غلط باور‌های غربی آلوده خواهند شد.

ای مسلمانان پاکستان! رسول‌الله صلی‌الله‌ علیه وسلم به‌ما هشدار داده است:

﴿لَا يُلْدَغُ الْمُؤْمِنُ مِنْ جُحْرٍ وَاحِدٍ مَرَّتَيْنِ﴾

ترجمه: مؤمن از یک سوراخ، دو بار گزیده نمی‌شود.

بدون شک دموکراسی ناکام شده و حکومت توسط قرآن و سنت نیاز عصر ما‌ست. هیچ چیز کم‌تر از تأسیس دوبارۀ خلافت برمنهج نبوت تغییری را که ما به‌آن نیازداریم، نمی‌آورد. این تنها خلافت برمنهج نبوت است که امنیت ما را تأمین خواهد کرد. خلافت برای ازبین بردن تمام تقسیمات مرزی میان سرزمین‌های اسلامی کار کرده و آن‌ها را من‌حیث پردرآمدترین منبع دولت، با یک خزانه، یک پول واحد، یک زبان رسمی، یک اردوی واحد و یک خلیفه متحد خواهد کرد.

خلافت با دولت‌های متخاصم به‌یک حالت جنگی برخورد کرده و دیپلومات‌های ناکام‌شان را همراه استخبارات و نیروهای خصوصی‌شان از خاک‌مان بیرون خواهد کرد. خلافت از ابزارهای استعمارگران غربی؛ مثل سازمان ملل، بانک‌جهانی و صندوق بین‌المللی پول بیرون شده و از دیگر ملت‌های مظلوم نیز درخواست چنین اقدامی را می‌کند.

نیروهای مسلح دولت خلافت برای جواب دادن به فریادهای مظلومان چه در فلسطین، کشمیر اشغالی و یا میانمار(برما) باشد، بدون درنظر داشت استندردهای دوگانۀ غربی به‌حرکت درخواهد آمد، و این دولت، حریم سخاوت‌مند و پذیرای مظلومان خواهد بود؛ همان‌گونه که در قرون گذشته بوده‌است. این خلافت برمنهج نبوت است که رفاه را تأمین می‌کند. این دولت از تصاحب خصوصی معادن و انرژی عظیم ما، که به صدها میلیارد دالر ارزش‌گذاری شده است، جلوگیری می‌نماید؛ زیرا اسلام این گنجینۀ عظیم را من‌حیث مالکیت عام تلقی کرده که تمام نفع آن به‌خاطر رفع نیازهای ما است.

دولت خلافت به‌مالکیت خصوصی وسیع شرکت‌های حساس ما، هم‌چون صنایع سنگین، شرکت‌های بزرگ ساختمانی، ترانسپورت و مخابراتی توسط الغای شرکت سهامی سرمایه‌داری پایان خواهد داد. این به‌خاطری است که اسلام قوانین و شرایط خاص خود را که اندازۀ مالکیت خصوصی بالای صنایع حساس را محدود کرده و به‌دولت اجازه می‌دهد که سکتورهای بزرگ را به‌دست بگیرد تا امور ما بهتر تنظیم گردد.

خلافت به فشار دادن گلوی نیازمندان و فقیران ما که با مالیات‌های سنگین-که شریعت آن‌ها را منع کرده- پایان داده و در عین‌حال خزانۀ دولت ما را از منابع مالی خاص عواید اسلامی پر خواهد کرد. این دولت به گرفتن قرضه‌های سودی سنگین خارجی-که ما را برای همیشه افتاده و غرق در قرض و شرایط فلج می‌خواهند- با شکستن این کاسۀ گدایی برای همیشه پایان خواهد داد، و این خلافت برمنهج نبوت است که از دین ما حفاظت نموده و آن را محافظت می‌کند. پالیسی رسانه‌ها و تعلیم و تربیه‌اش بالای پایه‌های قوی قرآن و سنت در هر کتاب و هر نشراتی قرار خواهد داشت.

قوۀ عدلیۀ دولت خلافت با دین، جنسیت، شهروندی یا حالت دنیوی تبعیض قایل نشده و قانون الله سبحانه‌وتعالی را بالای همه تطبیق نموده و حق مظلوم را از ظالم خواهد گرفت. هر قانونی‌که تطبیق شود، باید اساس آن بالای قرآن و سنت باشد، در غیر آن  قوۀ عدلیه آن را ناحق شمرده و مسئول حاکم را بدون معطلی و فرصت برای مراجعه رخصت خواهد کرد.

ای مسلمانان پاکستان! دموکراسی ناکام شده و حالا وقت آن است تا همۀ ما برای تأسیس دوبارۀ خلافت برمنهج نبوت با حزب التحریر کار کنیم. این حزب با داشتن کتابخانه‌ای از کتاب‌های برنامۀ دولت خلافت و گروه‌های متعهد مرد و زن، از مراکش در غرب تا اندونیزیا در شرق به‌طور کامل آماده است تا ما را رهبری نماید. این مکلفیت ماست تا این‌کار را انجام دهیم؛ زیرا که حکومت توسط اسلام در همۀ امور ما یک انتخاب نه بکله یک مکلفیت توسط الله سبحانه‌وتعالی بالای ما است. الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿وَمَا كَانَ لِمُؤْمِنٍ وَلاَ مُؤْمِنَةٍ إِذَا قَضَى اللَّهُ وَرَسُولُهُ أَمْرًا أَنْ يَكُونَ لَهُمْ الْخِيَرَةُ مِنْ أَمْرِهِمْ وَمَنْ يَعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلاَلاً مُبِينًا

[احزاب: ۳۶]

ترجمه: و هیچ مرد و زن مؤمنی را سزاوار نیست هنگامی‌که  الله(سبحانه‌وتعالی) و رسول او(ﷺ)  به‌کاری فرمان دهند، برای آنان در کارشان اختیاری باشد و هرکس نافرمانی الله(سبحانه‌وتعالی) و رسول‌اش(ﷺ) را کند، قطعاً در گمراهی آشکاری  فرورفته  است.

ای مسلمانان مخلص در نیروهای مسلح پاکستان! دموکراسی ناکام شده و شما کاملاً قدرت دارید تا خلافت برمنهج نبوت را در ظرف چند ساعت بیاورید. دموکراسی گندیده را دفن نمایید، حکام فاسد را دستگیر نموده و نصرت را حالا به حزب التحریر برای تأسیس دوبارۀ خلافت برمنهج نبوت ببخشید، تا این‌که ما در نهایت توسط دین خود حکومت نموده، ایمن شده و برای جنگ علیه دشمنان مان رهبری شویم. پس چه کسی در میان شما به وعدۀ الله سبحانه‌وتعالی پاسخ داده و این قضیه را حمایت خواهد کرد؟ الله سبحانه‌وتعالی فرموده است:

﴿وَلَيَنصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ

[حج: ۴۰]

ترجمه: وقطعاً الله(سبحانه‌وتعالی) کسی را که قصد نصرت وی کند، نصرت می‌دهد؛ زیرا الله(سبحانه‌وتعالی) سخت قوی و عزیز است.

حزب التحریر ولایۀ پاکستان

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه