شنبه, ۰۹ ربیع الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۱/۱۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
رئیس جمهور دولت فلسطین و دیگر حکام ویرانگر در ظهران، با ندای خلافت‌خواهی، که یگانه راه حقیقی در راستای آزاد سازی فلسطین است، مبارزه کرده و برده‌گی‌شان را در تسلیم‌دهی فلسطین و قدس نشان دادند
بسم الله الرحمن الرحيم

رئیس جمهور دولت فلسطین و دیگر حکام ویرانگر در ظهران، با ندای خلافت‌خواهی، که یگانه راه حقیقی در راستای آزاد سازی فلسطین است، مبارزه کرده و برده‌گی‌شان را در تسلیم‌دهی فلسطین و قدس نشان دادند

(ترجمه)

به تاریخ  ۱۵ اپریل ۲۰۱۸م، نشست سران کشور‌های عربی در ظهران عربستان سعودی برگذار گردید. این حکام خیانت‌کار با یکدیگر ملاقات نموده و با توافق بر یک اعلام بی‌شرمانه، خیانت و توطئه‌های‌شان را در مقابل اسلام بیان داشتند. آن‌ها اظهار داشتند که گویا غربِ قدس پایتخت دولت یهود بوده و پیشنهاد‌شان را به پروسۀ صلح و انقلاب‌های بین‌المللی مبنی این‌که اشغال یهود را به تدریج در بیت‌المقدس فراهم کرده، دولت‌های عرب را محافظان وفادار امنیت و ثبات دولت یهود خواهند ساخت و مرزهای ترسیم شده توسط استعمارگران را، که به‌خاطر تقسیم مسلمانان طرح شده است، محافظت خواهند کرد، نیز ارئه کردند. در واقع‌ آن‌ها با این عمل بی‌شرمانه صداقت و اخلاص‌شان را برای دشمنان اسلام اظهار کردند و این‌که تمام تلاش‌شان را برای جنگ علیه "تروریزم یعنی اسلام" به‌کار خواهند برد.

این حکام دروغگو، خائن و جنایت‌کار اند؛ آن‌ها ادعا می‌کنند که در مورد قدس و فلسطین نگران اند و تصمیم ترامپ را مبنی بر این‌که بیت‌المقدس را پایتخت دولت یهود معرفی کرده‌است، از طریق رسانه‌ها محکوم می‌کنند؛ در حالی‌که خودشان معامله‌های صدها میلیون دالری را با امریکا انجام داده و دروازه‌های کشورهای‌شان را به‌خاطر کشتن مسلمانان برای پایگاه‌ها و هواپیماهای امریکایی باز می‌کنند. آن‌ها ادعاء می‌کنند که در مقابل تروریزم می‌جنگند و اما حقیقت آن است که آنان در مقابل اسلام و مسلمانان آستین بر زده اند. آیا آن‌ها در مقابل تروریزم امریکایی می‌جنگند که قاتل صدها مسلمان بی‌گناه می‌باشد؟ آیا آن‌ها در مقابل تروریزم ایجاد شده توسط دولت یهود می‌جنگند، یا این‌که در مقابل اشغال بیت‌المقدس و کشتن اطفال و مردم ملکی که توسط امریکا تروریزم گفته می‌شود؟

﴿أَفَنَجْعَلُ الْمُسْلِمِينَ كَالْمُجْرِمِينَ مَا لَكُمْ كَيْفَ تَحْكُمُونَ﴾

[قلم: ۳۵-۳۶]

ترجمه: آیا ما مسلمانان را همچون مجرمان(و گناهکاران) قرار می‌دهیم؟! شما را چه شده‌است، چگونه داوری می‌کنید؟!

امریکا، ایران را دشمن کشور‌های خلیج ساخت. بنابر این آن‌ها چنان عداوتی را به ایران نشان دادند که به یهود نشان نداده بودند، و همین طور ایران رهبران شبه نظامی را در یمن، سوریه و عراق حمایت می‌کند و آن‌ها مسلمانان را دشمنان یکدیگر ساخته و به مقدسات‌شان تجاوز کردند. بناءً این مسلمانان اند که کشته می‌شوند و سرزمین‌های‌شان ویران می‌شوند، آن‌هم در یک بازی کثیف توسط احزاب خائن و دست‌نشانده‌ای‌که نقش‌هایی را بازی می‌کند تا مسلمانان را همیشه منقسم و در حال جنگ نگهدارد.

در واقع، رهبران دولت فلسطین(مقامات فلسطینی) در سراسر این سرزمین از روی شرم و رسوایی می‌گریند و اشک تمساح می‌ریزند. چیزی‌که یهود در زمان دولت فلسطین بدست آورده‌است، بیشتر از دو برابر چیزی است که پیش از موجودیت آن بدست آورده‌بود. دلیل بر این مدعاء افزایش گسترش شهرک‌نشینی‌ها و استفاده از دستگاه‌های امنیتی به عنوان وسیله‌ای برای اشغال، تأمین امنیت و امنیت ساکنانش می‌باشد. نیروهای اشغالگر حمله می‌کنند، مردم را دستگیر می‌کنند، می‌کشند و خانه‌ها را تخریب می‌کنند، اما تاهنوز دستگاه‌های امنیتی به حفر زیرزمینی‌ها ادامه می‌دهند. آن‌ها به اندازۀ یک انگشت هم کنار نمی‌روند. اما اگر یک شهروند یا سرباز کفار متضرر شود، دستگاه‌های دولتی به حرکت می‌افتد، از او حمایت می‌کند و امنیت‌اش را تضمین می‌کند. مردم فلسطین وسعت احترام هماهنگی امنیتی بین مقامات فلسطینی و دولت یهود را می‌فهمند که باعث مرگ عدۀ زیادی شهداء و بازداشت شده‌گان گردیده‌است.

ای مسلمانان! آزادی فلسطین تنها از طریق نیروی ارتش با اخلاص برای الله سبحانه وتعالی امکان پذیر است، و به همین دلیل ما صدای مان را بلند می‌کنیم و از امت اسلامی و ارتش‌های مسلمانان می‌طلبیم تا وظیفۀ خود را برای آزادی آن انجام دهند. شماری از حاکمان جنایت‌کار و خائن ادعا می‌کنند که آن‌ها از طریق سازمان‌های بین‌الملل و قدرت‌های استعماری، که خودشان بذر دولت یهود را کاشتند و او را محافظت و حمایت کردند، فلسطین را آزاد خواهند کرد. این حاکمان در ضهران جمع شدند و از جامعه بین‌الملل و سازمان‌‌های بین‌المللی نیز برای حمایت، خواهش کردند، درحالی‌که هزاران تن از مردم قدس بخاطر یادبود اسراء و معراج و نابودی خلافت، در مسجدالاقصی جمع شده‌اند و از امت اسلامی و ارتش‌های‌شان می‌خواهند تا خلافت را تأسیس کنند و قدس را نجات دهند. آنان بلند می‌گریستند و برای گرفتن حمایت امت اسلامی و انداختن ترس در قلب یهود، تکبیر سر می‌دادند. بناءً کی در دعوت‌اش برای آزادی مسجدالاقصی اخلاص دارد؛ آن‌هایی‌که از امریکا و کشور‌های کافر کمک می‌خواهند، یا آن‌هایی که به وعدۀ الله سبحانه و‌تعالی ایمان دارند و به دین و امت شان اعتماد دارند؟!

حزب‌التحریر مردم فلسطین را دعوت کرده‌است تا در گردهمایی‌ها در رام‌الله، الخلیل(هبرون) و جنین شرکت کنند و امت اسلامی و ارتش‌های‎‌شان را برای آزادی فلسطین صدا زنند. این همایش‌ها مطابق با جنبه‌های قانونی ایجاد شدند، ولی دولت مطابق قانون خودش نیز عمل نکرد. او نیروهای امنیتی‌اش را دستور داد تا به اوراق اعلان مربوط به این حادثه حمله کنند، آن‌ها را پاره کنند و اعضای حزب را که این اوراق و موانعی را در جلو مسجد جامع جنین بلند کرده بودند، دستگیر کنند. آن‌ها حتی به حرمت و تقدس خانه‌های الله سبحانه وتعالی نیز احترام نگذاشتند، گاز اشک‌آور انداختند، مردم و سالخورده‌گان را همراه چوب زدند و یک تعداد زیادی از این افراد را برای جلوگیری از این کار خیر دستگیر کردند. آن‌ها ادعاء کردند که این گردهمایی غیرقانونی بود. در الخلیل، باوجود اطمیان پولیس از این‌که تظاهرات بدون اذیت و مشکل به پیش خواهد رفت و این‌که خودشان مسیر گردهمایی را انتخاب و آماده خواهند کرد، آن‌ها وعدۀشان را شکستند و نیروهای دایتون را همراه کلاه و دنده حرکت دادند و در پایان گردهمایی به انداختن گاز اشک‌آور به پیر و جوان شروع کردند. اعیان و بزرگان این شهر از مردم الخلیل و پاسخ بزرگانش بخاطر قبول گردهایی و اشتیاق به خلافت و دعوت‌گران آن، خشمگین بودند؛ ولی باوجود این ظلم مقامات فلسطینی، هزاران تن از مردم فلسطین در الخلیل و جنین اشتراک کردند و با تکبیرهای بلند، امت اسلامی و ارتش‌های آن را برای تأسیس خلافت و آزادی قدس دعوت کردند. آیا این مزدوران مردم فلسطین را از این کار خیر منع می‌کنند و برای خدمت به اشغال و نفوذ تدریجی آن، آن‌ها را سرکوب می‌کنند؟!

این اعمال برای دولت عجیب نیست؛ جنایاتش در برابر مردم فلسطین حساب کرده نمی‌شود. دولت در جواب به دشمانان اسلام، مواد درسی مکاتب را تغییر داد و هنوز هم می‌کوشد تا اطفال ما را از امت و عقیدۀ شان بیرون کند و با فعالیت‌هایی تحت نام برنامه‌های درسی اضافی، مثل رقص، موزیک، آهنگ، تمثیل، و جلسات مختلط، سعی در فاسد کردن تقوای اطفال دارد. برعلاوه، مالیات‌های سنگینی وضع کرد و به بانک‌ها برای تصرف ملکیت‌های مردم اجازه داد؛ طوری‌که سرمایه‌گذاران بزرگ با انحصار بعضی کالاها و خدمات، مارکیت‌ها را در تصرف‌شان گرفتند. در حقیقت، مردم هم از اشغال و جرایم‌اش و هم از مقامات فلسطینی و جرایم‌اش رنج می‌برند. زمانی‌که دولت می‌گوید که نخست وزیر تصمیم منع گردهمایی‌ها را می‌گیرد، ما می‌دانیم که در حقیقت باداران‌شان این تصمیم را می‌گیرند.

سعب ارکت مذاکره کنندۀ ارشد، حقیقت دولت فلسطین را تشریح کرده و گفت: «رئیس حقیقی مردم فلسطین، وزیر دفاع "ایگدور لایبرمن" است و نخست وزیر فلسطین تطبیق کنندۀ امور دولت اسرائیل در اشغال قلمرو ما، یعنی جنران "پولی موردیچای" است.» این جنایات به مردم فلسطین و به تمام مسلمانان در همه نقاط جهان تأیید می‌کند که در رأس این ظلم و خیانت، حکام جنایت‌کار وجود دارند که تمام سعی‌شان را در جنگ با اسلام و هر دعوت خالصانه برای برگرداندن دوبارۀ عزت و سرفرازی امت، به کار می‌گیرند. آن‌ها فرزندان امت، ارتش‌ها و دستگاه‌های امنیتی امت را به بازی می‌گیرند و آنان را در خدمت دشمانان اسلام و حفظ سلطنت و اقتدار خستۀ شان قرار می‌دهند.

بگذارید دولت بفهمد که بعد از این جنایاتش بدون محاسبه نمی‌گذرد، و این‌که وفاداری‌اش به دشمنان اسلام برایش فایده‌ای نخواهد رساند و آن‌ها را از خشم امت حفظ نخواهد کرد و آن‌ها را در یک تحقیر و رسوایی کامل افشاء خواهد کرد. حزب التحریر و مسلمانان باتقوای همراهش به حمایت از اسلام و اقامۀ آن در این سرزمین ادامه می‌دهند، حتی آنانی‌که بیشترین قدرت را دارند، نیز نمی‌توانند آنان را از این راه منصرف کنند. برای آن‌ها بهتر است تا تکبر و جنایات‌شان را برای پیروزی دین الله سبحانه وتعالی متوقف کنند و این برای کسانی‌که ایمان دارند، از چیزی‌که آنان فکر می‌کنند، بهتر است.

ای مسلمانان! یقین ما به الله سبحانه وتعالی بسیار است و ما مطمئن هستیم که امت اسلامی از این حالت بیرون خواهد شد و خلافت ثانی نیز به طریقۀ رسول الله صلی الله علیه و سلم تأسیس خواهد شد. رسول الله صلی الله علیه و سلم مژدۀ فتح عراق، شام و قسطنطنیه را داد و آن بدست مؤمنین تحقق یافت. او صلی الله علیه و سلم مژدۀ خلافت راشده به منهج نبوت را در قدس نیز برای ما داد، و او صلی الله علیه وسلم هم‌چنان مژدۀ غلبه بر روم و گسترش اسلام در آن مناطق را داد. یک پیروزی و نصرت برای اسلام و امت اسلامی و یک شکست برای کفر و مردمش و این ان‌شاءالله بزودی اتفاق می‌افتد. ما اطمینان داریم که این ارتش‌ها توسط حکام و بخاطر منافع کفار استفاده می‌شوند و این‌که دشمنان اسلام در مقابل دست‌نشانده‌های جنایت‌کارشان قرار خواهند گرفت و الله سبحانه وتعالی قلب‌های سربازان امت را برای حفاظت از دین باز خواهد کرد و ما حرکت‌شان را در حالی می‌بینیم که پرچم‌های "لا اله الا الله محمد الرسول الله" را بلند می‌کنند و آن‌ها به طرف قدس، خانۀ اسلام، و برای آزادی آن از شرّ اشغال جمع می‌شوند. بناءً مسلمانان به وعدۀ الله سبحانه وتعالی و پیروزی دین او یقین دارند.

﴿إِنَّا لَنَنْصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَادُ * يَوْمَ لَا يَنْفَعُ الظَّالِمِينَ مَعْذِرَتُهُمْ وَلَهُمُ اللَّعْنَةُ وَلَهُمْ سُوءُ الدَّارِ﴾

[غافر: ۵۱-۵۲]

ترجمه: یقیناً ما پیامبران خود و کسانی را که ایمان آورده‌اند، در زندگی دنیا و روزی‌که گواهان(برای گواهی) برخیزند، یاری می‌کنیم. روزی‌که عذر خواهی ستمکاران سودی ندهد، و لعنت(الله سبحانه وتعالی) برای آنان است، و(نیز) سرای بد(جهنم) برای آن‌هاست.

حزب التحریر-سرزمین مقدس فلسطین

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه