جمعه, ۲۷ ربیع الاول ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۷/۱۲/۱۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
بازداشت یک زن مسلمان به اتهام فعالیت در حزب التحریر
بسم الله الرحمن الرحيم

بازداشت یک زن مسلمان به اتهام فعالیت در حزب التحریر

(ترجمه)

به تاریخ ۲۴ نومبر ۲۰۱۷م، رسانه‎ها خبری را منتشر کردند که کارمندان امینتی شهر "پیترس بورگ" یک زن مسلمان را به نام "پیسپالوف" به اتهام فعالیت‎هایش در بخش زنان سازمان حزب التحریر، دستگیر کردند. بر اساس قانون روسیه، این نوع فعالیت‎ها عمل غیرقانونی و تروریستی بوده؛ هم‎چنان جزای ۱۵ سال حبس را نیز در پی دارد. خبر نشر شده فاقد سندهایی است که اثبات نماید، زن مسلمان با تروریزم ارتباط داشته باشد. اما بخش امنیت؛ پیدا نمودن کتاب‎های اسلامی، موجودیت نوار ویدیویی و تصویر با حجاب زن مسلمان را، دلایل کافی برای دستگیری وی می‎داند.

رسانه‎های کشور روسیه برای سال‎های متمادی؛ اذهان عامه را در مورد مسلمانان، چنان منفی ساخته است که تنها با پوشیدن حجاب می‎توان یک زن را مجرم شمرد. در ضمن با پخش و نشر نمودن دروغ‎ها و اتهامات بی‎اساس علیه اسلام، زمینۀ مبارزه علیه تروریزم، که در حقیقت مبارزه علیه اسلام است، را تشدید ببخشند. در واقع، این ظلم بخشی از پالسی پیش‎برد جنگ علیه تروریزم بوده که دولت روسیه با این کارش، مانع ظهور دوبارۀ اسلام از میان مردم روسیه گردیده و هراسش از مسلمان شدن ساکنین‎اش است.

مسلمان شدن شهروندان اصلی شهر "پیترس بورگ" در حقیقت جسم واحد را ساخته بودند، اما متهم شدن بعضی خانواده‎های مسلمان روس؛ مانند: ایفانوف، میگالوف، جابلوکوف و اشخاص دیگر در فعالیت با حزب التحریر، این مسلمانان را از هم پاشید. دلیل اصلی دستگیری "ولادمیر پسپالوف" و متهم ساختن وی به انجام فعالیت‎های تروریستی، تنها و تنها مسلمان شدن ساکنین شهر پیترس بورگ بوده و علت این دروغ‎ها، ترساندن و دور ساختن ساکنین این شهر و افراد روسی، از اسلام می‎باشد. بر علاوه اتهامات علیه خانم "پسپالوف" شوهرش نیز به اتهام یکی از زمینه سازان فعالیت‎های حزب التحریر در شهر پیترس بورگ، محکوم به ۱۲ سال زندان گردید.

حقیقت اتهامات جرمی خانم پسپالوف چنین خلاصه می‎گردد: وی با مرد مسلمان ازدواج کرد و اسلام را قبول نمود، بنابرین وی از جمله افرادی گردید که نمی‎تواند اعمال اسلامی را انجام دهد. در حقیقت دستگیری زن مسلمان، نشانۀ کینه و عداوت آن‎ها نسبت به اسلام و الله سبحانه وتعالی بوده و ان‎شاءالله این ظلم‎ها باعث خواهد شد تا اسلام به شکل وسیع در میان شهروندان روسیه، پخش گردد؛ و هر کسی‎که در صدد اذیت خواهران مسلمان هم‎چو "پسپالوف" باشد، عاقبت جزایش را خواهد دید. الله سبحانه وتعالی می‎فرماید:

﴿وَلاَ يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ أَنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ خَيْرٌ لِّأَنفُسِهِمْ إِنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ لِيَزْدَادُواْ إِثْمًا وَلَهْمُ عَذَابٌ مُّهِينٌ﴾

[آلعمران: ۱۷۸]

ترجمه:  آنها که کافر شدند و راه طغیان پیش گرفتند، تصور نکنند اگر به آنان مهلت می‌دهیم، به سودشان است. ما به آنان مهلت می‌دهیم فقط برای اینکه بر گناهان خود بیفزایند و برای آنها عذاب خوارکننده‌ای آماده شده است.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-روسیه

Last modified onدوشنبه, 04 دسامبر 2017

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه