سه شنبه, ۱۴ جمادی الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۲/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :20 شوال 1439
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 04 جولای 2018م

شماره صدور: ٥۶/۱۴۳۹

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

یک رژیم سقوط کرده که حتی به قانون اساسی خودش هم احترام ندارد؛ بخاطر تأمین منافع غرب کافر تصامیم مردمش را نادیده می‌گیرد

(ترجمه)

به‌تاریخ ۱۴شوال ۱۴۳۹هـ.ق، مطابق به ۲۸جون ۲۰۱۸م، حزب‌التحریر-ولایه سودان نامه‌ای را به آمر پولیس ایالت "خرطوم" به‌خاطر درخواست سیمیناری تحت عنوان "یک دید عمیق شرعی" در مرکز کنفرانس‌های بین‌المللی شهید الزبیر محمد صالح در تاریخ اول ذی‌القعده ۱۴۳۹هـ.ق مطابق به ۱۴جولای ۲۰۱۸م ساعت ۱۱ صبح تقدیم کرد. دیروز که نمایندۀ ما به‌ پولیس تماس گرفت تا جوابی را دریافت نماید، پولیس در پاسخ به این امر افزود ‌که امنیت ملی و سرویس استخباراتی تقاضا برای برگذاری سیمینار را رد کرده و مثل همیشه از دادن بیانیۀ رسمی از این تصمیم خویش ابا ورزیده‌اند. در روشنایی این عدم پذیرش، ما در حزب‌التحریر-ولایۀ سودان می‌خواهیم تا حقایقی چند را برای افکار عمومی به‌طور واضح بیان کنیم:

نخست: این‌که مقامات از برگذاری یک سیمینار در یک سالون سربسته جلوگیری می‌نمایند، تأیید کنندۀ ترس رژیم از گفتن کلام حق مبتنی بر رهنمودهای اسلام است، به‌خاطری‌که موضوع به شریعت و ارتباط آن به زنان و تخطی کامل قانون (CEDAW) در اساس و جزئیاتش با شریعت اسلامی قرار دارد.

دوم: این ممانعت البته که با قوانین الله سبحانه ‌و تعالی، که همانا آشکارسازی حق و از بین بردن باطل در هرجایی‌که هست، مطابقت ندارد. الله سبحانه ‌وتعالی می‌فرماید:

﴿وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا

[اسراء: ۸۶]

ترجمه: و بگو حق آمد و باطل نابود شد، هر آینه باطل همواره نابود شدنی است.

﴿إِنَّ الَّذِينَ يَكْتُمُونَ مَا أَنْزَلْنَا مِنَ الْبَيِّنَاتِ وَالْهُدَى مِنْ بَعْدِ مَا بَيَّنَّاهُ لِلنَّاسِ فِي الْكِتَابِ أُولَئِكَ يَلْعَنُهُمُ اللَّهُ وَيَلْعَنُهُمُ اللاعِنُونَ

[بقره: ۱٥۹]

ترجمه: کسانی‌که آیات روشن و رهنمودهایی‌ را که نازل کرده‌ایم، کتمان می‌کنند بعد از آن‌که آن را برای مردم در کتاب روشن ساخته‌ایم الله(سبحانه‌ و تعالی) آنان را لعنت می‌کند و لعنت کننده‌گان نیز آنان را لعنت‌ می‌کنند.

سوم: این رژیم سقوط کرده‌ای تابع غرب کافر استعمارگر، چپ و راست قانون اساسی دست ساختۀ خودش را هم که به فعالیت سیاسی آزاد اجازه می‌دهد، نقض می‌کند. این رژیم حتی تصمیم جمعی را که توسط رئیس جمهور توشیح شده، احترام نمی‌کند؛ مخصوصاً در قضیۀ ما. به عنوان مثال: برگذاری یک سیمینار، فرمان ریاست جمهوری شماره: ۱٥۸ پاراگراف(۳) -۲- بیان می‌کند که: «احزاب سیاسی باید حق برگذاری و تشکیل سیمینارها و اجتماعات عمومی را در ساحات و اماکن عمومی داشته باشند.» و هم‌چنان در پاراگراف (۳)-۳- بیان می‌کند که: «برخلاف بخش قبلی(-۲-)، باید حداقل ۴۸ ساعت قبل از برگذاری برای مقاصد امنیتی، حفاظت و قوانین ترافیکی باید اجازه مقامات گرفته‌شود.»

تصمیم مردم، اجازۀ ممانعت را به مقامات امنیتی نداده؛ بلکه برای آگاهی دادن آن‌ها برای تامین امنیت، محافظت و قوانین ترافیکی بوده است. ما به مقامات امنیتی این گزارش را دادیم؛ ولی آن‌ها تصامیم مردم را بی‌احترامی کرده و از برگذاری سیمینار به نفع کافر غربی استعمارگر جلوگیری‌کردند.

چهارم: ممانعت مردم، به‌خصوص حزب‌التحریر، از گفتن حق در قالب فعالیت صلح‌آمیز سیاسی فکری آخرین میخ برتابوت رژیمی است که مردم سودان را به بهانۀ اسلام برای بیشتر از دو دهه ممانعت کرده‌است، در حالی‌که اسلام از این کارهایی‌که می‌کنند، مبراء است.

در نتیجه، ما به امت اطمینان می‌دهیم که به کسب رضایت الله سبحانه‌ وتعالی، با آشکار کردن حق و از بین بردن باطل، در هر وقتی‌که بتوانیم ادامه می‌دهیم. ممانعت برگذاری یک سیمینار در یک سالون سربسته پایان کار نیست، هزاران راه و اسلوب دیگر برای رساندن حق به مردم، امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد. بدون شک الله سبحانه ‌وتعالی دین خود و بنده‌گان مؤمن خود را حتی بعد از مدتی حمایت می‌کند. چنانچه الله سبحانه ‌وتعالی می‌فرماید:

﴿إنَّا لَنَنْصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الأَشْهَادُ يَوْمَ لا يَنْفَعُ الظَّالِمِينَ مَعْذِرَتُهُمْ وَلَهُمُ اللَّعْنَةُ وَلَهُمْ سُوءُ الدَّارِ

[غافر: ٥۱-٥۲]

ترجمه: درحقیقت ما پیامبران خویش و کسانی ‌را که ایمان آورده‌اند، یاری می‌کنیم؛ در زندگی دنیا روزی‌که شاهدان به‌شهادت برخیزند. همان روزی‌که ستم‌گران را عذر آوردن‌شان سود نمی‌دهد و برای ایشان لعنت است و برای‌شان بدفرجامی آن سرای است.

ابراهیم عثمان(ابوخلیل)

سخنگوی رسمی حزب‌التحریر-ولایه سودان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه