پنجشنبه, ۱۷ شوال ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۶/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :18 رمضان 1440
تاریخ میلادی : یکشنبه، 26 می 2019م

شماره صدور:HTS1440 / 50

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

مدافعان نام‌نهاد آزدی و تغییر، خانه‌های وحشت را در نسخۀ دوم خود در داخل منطقه بازسازی می‌کنند

(ترجمه)

یک عضو حزب التحریر بنام هاشم صدیق به دستور فرماندهی کل نیروهای مسلح، توسط شبه‌نظامیان یک گروه رسمی وابسته با نیروهای آزادی و تغییر، بخاطر توزیع بریده‌های کوچکی‌که حاوی افکار اسلامی و توسط حزب التحریر-ولایه سودان صادر شده بود، بازداشت شد. او به یک اتاق منتقل شده و قسمت‌های مختلف بدنش با پیپ و سیم برق مورد شکنجه قرار گرفته بود. او توسط نیروهای امنیتی مستبد و بدبخت تحت بازجویی قرار گرفته و بعداً به اتاق دیگری منتقل و با او کاری کرده‌اند که ذکر نامش شرم‌آور است. آن‌ها گفتند: اگر به سوالات ما پاسخ ارایه نکنید، شما را مورد تجاوز قرار خواهیم داد. سپس وی به اتاق سوم منتقل و سعی کردند که از اعتراف اجباری‌اش فلم‌برداری کرده و چنین نمایش دهند که او وابسته به داعش است.

هنگامی‌که او اعتراف دروغین را رد کرد، آن‌ها وی را بیشتر شکنجه کرده و سپس از او خواستند تا ایده‌های همان اعلامیه را بخواند. آن‌ها در فلم‌برداری گفته بودند که او یکی از اعضای داعش و مربوط به عبدالحی یوسف است که می‌خواست جبهۀ ما را متلاشی و تجزیه کند. حتی جسارت این را داشتند که دو زن را بیاورند تا از برادر هاشم به روش زشت بازجوی کنند. آن‌ها به او گفتند که وی ایتوپیایی است؛ نه سودانی؛ سپس از وی شمارۀ تماس پدرش را خواستند و هنگامی‌که پدر در مورد پسرش مظطرب و ناراحت شده بود، به او دروغ گفته و تماس را قطع کردند. ما به مأموریت پولیس بوری در مورد این حادثه شکایت را درج کردیم.

این حادثۀ زشت از نماز مغرب تا نماز فجر ادامه یافت و حتی او را از اقامۀ نماز عشاء و فجر منع کردند؛ طوری‌که این عمل توسط رژیم قبلی انجام نشده بود. آن‌ها او را بعد از ساعت 6:30 صبح آزاد کرده و سپس او را تهدید کردند که اگر چیزی در بارۀ آنچه اتفاق افتاد، صحبت کند، وی به قتل می‌رسانند. ما در حزب التحریر-ولایه سودان این رفتار غیرقابل قبول را رد می‌کنیم و مردم علیه این و علیه کسانی‌که در گذشته چنین کرده اند، شورش کردند. ما تأئید می‌کنیم؛ مشخص شده‌است که این حرکت ضد اسلامی است و حتی اگر آن‌ها به دروغ ادعای غیر از آن کنند.

ما به نیروهای تغییر و آزادی و عناصرشان در منطقه هشدار داده و به آن‌ها می‌گوییم که شما حزب التحریر و اعضای آن را که زندان، حبس و خانه‌های شکنجه را تحت ادارۀ نظام قبلی تجربه کرده‌اند، نمی‌شناسید و این ظلم آن‌ها را نه نابود می‌کند و نه هم تصمیم و عزم آن را تضعیف می‌کند. این بازی‌های بچه‌گانه ما را نمی‌ترساند؛ بلکه تنها کسانی را می‌ترساند که هدف‌شان کسب قدرت است. به این دلیل است که آن‌ها این چنین اعمال را مرتکب شده و خانه‌های شکنجه را در نسخۀ دوم خود در منطقه بازسازی می‌کند.

ما به نیروهای آزادی و تغییر و نوکران‌شان می‌گوییم که ما در منطقه حضور داشته، این‌جا را ترک نکرده و وظیفۀ دعوت‌مان را حمل خواهیم کرد. ما شما را به آنچه که بالای عضو حزب التحریر اتفاق افتاد، مسئول دانسته و به شما می‌گوییم که بین شما و رژیم قبلی "انقاز" هیچ تفاوتی وجود ندارد؛ در حالی‌که رژیم انقاز قبل از رسیدن به قدرت مرتکب چنین جنایات نشده بود که شما قبل از اخذ قدرت مرتکب آن شده‌اید؛ پس اگر شما به قدرت برسید، چه اتفاق خواهد افتاد؟!

ابراهیم عثمان(ابوخلیل)

سخنگوی رسمی حزب التحریر-ولایه سودان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه