پنجشنبه, ۰۶ ربیع الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۲/۱۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :1 ربیع الاول 1440
تاریخ میلادی : جمعه، 09 نوامبر 2018م

شماره صدور:7/1440

دفتر مطبوعاتی
ولايه اردن

اعلامیه مطبوعاتی

لغو توافقات و قطع روابط با دولت یهود، نه فقط توافق گاز؛ بلکه مسئله‌ای‌ست که باید رژیم اردن خواستار آن بوده و به آن مستقیماً عمل کند

(ترجمه)

باوجود تمام تلاش‌ رژیم‌های حاکم در کشورهای اسلامی برای عادی‌سازی و ایجاد روابط صمیم با دولت یهود و دست‌یابی به توافقاتی‌که به حالت مخاصمه با دشمن غاصب پایان دهد؛ هنوز‌هم میان دولت یهود و مسلمانان خصومت ادامه دارد. این امر توسط بعضی از اعتراضات و رویداد‌های مشهور ثابت می‌کند که در هر موقع این دولت تجاوزات آشکارش را علیه مردم فلسطین و یا مردم اردن انجام داده است و پذیرفتن این رژیم در واقع نوعی تسلیم‌دهی این سرزمین مقدس به آن‌هاست و این‌که گردن خمی و تملق در برابر این گونه توافقات ذلت‌بار با دولت یهود به اشغال آن‌ها در خصوص این سرزمین کمک می‌کند.

تحرکاتی‌که علیه اجاره‌دهی "باقورا" و "القمر" انجام می‌شود و علیه توافق گاز که تا هنوز موجود است، گواه بر وضعیت دوپارچه‌گی و جدایی بین رژیم اردن و امت است.‌ برعلاوه این نشان‌دهنده‌ی خوبی این امت است که فرزندان امت کوشش نمودند تا در عدم پذیرش این توافق با دشمن از کشیدن لوله گاز در سرزمین‌شان جلوگیری کنند.

در کنار این، توافق ننگین و ذلت‌بار در "وادی عربه" که توسط رژیم اردن با دولت یهود انجام شد، راهی بود که رژیم از آن برای توجیۀ توافقات گوناگونی‌که دولت یهود را در بخش‌های امنیتی و اقتصادی قادر ساخته، استفاده کرده است؛ مانند کنوانسیون کانال بحرین، ساحات آزاد عمومی و راه آهن و اندکی پیش از آن،‌ توافق گاز که با جود تمام فعالیت‌ها و تحرکات در اردن انجام شد؛ این‌ها همه محصول وادی عربه بود. در یک مقاله از سخنگوی دولت جومانه غنیمات،‌ زمانی‌که در دولت نقشی نداشت، در ۹ سپتمبر ۲۰۱۴م گفت: «دولت فراموش کرده است که رژیم اشغالگر یهود توافقات گذشته را که برایش بیشتر از گاز مهم بوده احترام نکرده است؛ به‌ویژه توافق وادی عربه. او می‌گوید: «اسرائیل‌ از پیمان‌ها سرباز زده، به آن‌ها اهمیتی نداده و به توافق گاز بسیار توجه خواهد کرد که اقتصاد اردن را به‌صورت استراتیژیک با دشمن وصل می‌سازد.» پس آیا وضعیت برای سخنگوی دولت تغییر کرده است که با ورود به دولت سخنان خود را تغییر داده است؟!

این در حالی‌ست که مردم اردن و کارشناسان، در خصوص امکان توافق بالای ورود گاز غارت‌شده از فلسطین و فایده‌ی آن برای مردم اردن،‌ پرسیده اند و آن‌ها پیشنهادات فراوانی را برای نیازهای مردم اردن در خصوص انرژی و با قیمت پایین برای تولید انرژی برق،‌ به شمول انرژی سولر، فعال‌سازی میدان گازی ریشا، بهره‌برداری از سنگ‌های نفت‌زا که نفت زیادی در آن موجود بوده و اردن را جزء ذخایر بزرگ جهانی نفت و عبورگاه گاز مایع قرار می‌دهد، مطرح کردند که آخرین پیشنهاد آن بازگشت به واردکردن از مصر بود؛ کشوری‌که مقدار تولید سالانه‌ی آن طبق کشفیات جدید به شش میلیارد فوت مکعب در روز می‌رسد. اما تمام این پیشنهاد‌ها توسط رژیم اردن به تاق نسیان گذاشته شده و در برابر صدای امت مبنی بر عدم پذیرش دولت یهود بی‌تفاوتی اختیار کرد.

بناءً این به‌خاطری است که رژیم اردن ماموریت‌اش را در تقویت دولت یهود و تضعیف اردن می‌داند؛ چون وظایف و ماموریت‌هایش ایجاب نمی‌کند که در مقابل دشمن، دشمن امت قرار بگیرد. بنابر این، معامله‌ی ده میلیارد دالری برای قادرسازی یهودیان برای سرمایه‌گذاری در منطقه‌ی "لیویاتن" جدید بوده و آماده‌سازی آن برای صادرات، برعلاوه‌ی بُعد استراتیژیک آن، اردن را به گروگانی به این دولت خبیث فرو می‌برد و مهم‌تر ازآن، سازش در برابر این گونه توافقات منجر به بدنامی مردم شریف یمن می‌گردد.

از سوی دیگر، مسئلۀ فلسطین مصداق ملت بابرکتی‌‌ست که اشغال شده است. این مسئله باید از نقطه نظر خاص اسلامی نشان داده شود که بر عقیده و احکام شرعی که از آن صادر شده استوار باشد. این یک سرزمین اسلامی برای مسلمانان است و این جایی است که مسجدالاقصی مسرای پیامبر الله سبحانه‌و‌تعالی در آن یافت شده است. این مکان مقدس توسط یهودی‌های خبیث اشغال گردید که دولت خود را به کمک غرب کافر که رژیم‌های مزدور عرب را به وجود آوردند، تأسیس کردند. آزادسازی آن نمی‌تواند توسط مصالحه،‌ اهانت، عادی‌سازی و حفاظت از دولت یهود و تقویت آن بر کشور و مردم و مجهزکردن آن با ثروت کشور برای بقای آن، انجام شود؛ بلکه ترجیحاً با فعالیت برای ریشه‌کن کردن آن انجام خواهد شد. این کاری است که امت می‌تواند از طریق جهاد فی سبیل الله به آن پایان دهد.

چیزی باقی نمانده است که  ما از این رژیم‌های مزدور بخواهیم تا توافق وادی عربه و امثالهم را فسخ کند و به هم‌چو گردن خمی‌ها در برابر این گونه توافقات ذلت‌بار نقطۀ پایانی دهد؛ مگر این‌که به وسیله‌ی قدرت مادی تمام این سرزمین‌ها از چنگال خفاشان یهود آزاد خواهد شد؛ زیرا این رژیم با لغو توافق‌نامه گاز صدمه نخواهد دید و ممکن این کار صورت گیرد چنان‌چه که در خصوص اجاره‌دهی باقورا و القمر در تلاش برای قناعت زودگذر افکار عمومی انجام داد که در نتیجۀ آن امت به ان پی‌برد و دانست که این نوعی خاک در چشم مردم است. فلهذا امت اسلامی آگاه شده‌اند که هیچ راهی برای ارتباط با دولت یهود باقی نمانده، مگر این‌که در چهارچوب یک دولت قدرت‌مند در مخاصمه با آن قرار داشته باشیم و این‌که هیچ راهی برای انجام آن وجود ندارد؛ مگر با از سرگرفتن طریقه‌ی زنده‌گی اسلامی از طریق تأسیس دولت خلافت راشده برمنهج نبوت، که در آن خلیفه با قوانین اسلام حفاظت امت را به‌دوش می‌گیرد، کشور و مردم را از حرص دشمنان‌شان حفاظت کرده و امت را برای ازبین بردن دولت خطرناک یهود رهبری می‌کند.

﴿أَفَحُكْمَ الْجَاهِلِيَّةِ يَبْغُونَ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللّهِ حُكْماً لِّقَوْمٍ يُوقِنُونَ﴾

 ]مائده: ٥۰[

ترجمه: آیا حکم جاهلیت را می‌جویند؟ برای آن مردمی‌که اهل یقین هستند؛ چه حکمی از حکم خدا بهتر است؟"

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه اردن

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه