دوشنبه, ۱۵ جمادی الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۱/۲۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :9 رمضان 1439
تاریخ میلادی : جمعه، 25 می 2018م

شماره صدور:۰۳-۰۹-۱۴۳۹

دفتر مطبوعاتی
ولايه بنگلادیش

اعلامیه مطبوعاتی

تنها راه‌حل بحران‌های موجود در سرزمین مقدس فلسطین و روهینگیا، حرکت ارتش‌های ما در زیر رهبری خلافت راشدۀ ثانی می‌باشد

(ترجمه)

حزب التحریر-ولایۀ بنگله‌دیش به تاریخ ۲۵ می ۲۰۱۸م، بیان جمعه‌ای را بعد از نماز جمعه در بیرون از مساجد "شهر داکه" به راه انداخت تا حالات و اوضاع مسلمانان سرزمین مقدس فلسطین و روهینگیا و راه‌حل آن را بیان کند. اعضای حزب هر یک در سخنرانی‌های‌شان نکات ذیل را بیان نمودند:

این سخنرانان خشم‌شان را علیه ظلم و ستم‌های دولت یهود اظهار نموده و آن‌ها را به دلیل تیر‌اندازی‌های وحشیانه‌ای که باعث کشته شدن ۶۰ تن به شمول یک دختر ۸ ماهه و زخمی شدن بیش از ۲۷۰۰ تن شده‌است، در ۱۴ می سال ۲۰۱۸م در زمانی‌که معترضین به طرف نوارغزه و مرز‌های دولت یهود می‌رفتند، به شدت محکوم کردند. هم‌چنان آنان به رسمیت شناختن قدس را به عنوان پایتخت یهود از طرف امریکا به شدت محکوم نموده و حکام عرب و جهان اسلام را بر این متهم کردند که به باداری خائن‌شان جرأت داده‌اند تا با احساسات امت‌مسلمه در برابر سرزمین مقدس قد، بازی نمایند و مسلمانان را باز هم استهزاء و تحقیر کنند؛ چنان‌چه امریکا در همین روز(۱۴ می ۲۰۱۸م)؛ روزی‌که این کشتار وحشیانه جریان داشت، رسماً سفارتش را از تل ابیب به بیت‌المقدس انتقال داد.

بر علاوه، این سخنرانان به اعلامیۀ هیئت وزرای خارجۀ کنفرانس سران کشورهای اسلامی(OIC) که در ۵ و ۶ می ۲۰۱۸م در داکه برگزار شد، اشاره نموده و بر آزادی قدس و نگرانی عمیق‌شان از وحشی‌گری‌ها در روهینگیا تأکید کردند. آنان این اعلامیه را چیزی جز تملق بیهوده ندانستند؛ چون حکام مسلمانان تا هنوز بی‌شرمانه از تصامیم سازمان ملل برای حل قضایای فلسطین و روهینگیا پیروی می‌کنند، در حالی‌که سازمان ملل خود یک سازمان امپریالیستی است.

هم‌چنان سخنرانان نقش حاکمان جهان عرب را بیان نمودند که در ۷۰ سال اخیر در مقابل مردم بیت‌المقدس خیانت و توطئه نمودند، تا از فرزند حرامی باداران غربی‌شان حفاظت کنند. این خیانت تا به امروز ادامه دارد، حتی کشور‌های قدرت‌مند اسلامی نیز به غیر از ریختن اشک‌های دروغین و سخنان پوچ، هیچ اقدامی را در برابر این دولت جنایت‌کار یهود انجام نداده‌اند. تنها عکس‌العملی را که در مقابل این قتل عام از طرف رهبر یکی از کشورهای دارای ارتش قدرتمند جهان مشاهده‌کردیم، سخنان فریبندۀ اردوغان بود. او "دولت یهود" را یک "دولت تروریستی" خواند و سفیر یهود را برای یک مدت اخراج کرد و گفت که دستان جنایت‌کار نتنیاهو به خون مسلمانان آلوده است. پس زمانی‌که او می‌تواند به آسانی و در ظرف چند ساعت با نیرو‌های عظیم زمینی و هوایی‌اش به یهود حمله کند، لذا جای داشت تا با صدور اعلامیه‌ای استفادۀ یهود را برای واردات نفت از خط ترکیه، متوقف کند، یا اظهار کند که قرارداد چند میلیون دالری انرژی خود را با یهود فسخ خواهد کرد، یا ذکر کند که ترکیه هشتمین همکار بزرگ تجاری یهود است؛ چرا ارتش خود را برای آزاد کردن بیت‌المقدس رها نمی‌کند؟ در حقیقت، حکام منافق سرزمین‌های اسلامی، کافران را دوستان‌شان گرفته‌اند.

این سخنرانان هم‌چنین خطاب کردند: ای افسران مخلص ارتش بنگله‌دیش! شما نباید در برابر ظلم وحشیانه و تکبر یهودیان ملعون در بیت‌المقدس و بودائیان در میانمار، خاموش بمانید. قسمی‌که رهبران جهان اسلام به خصوص اعراب و ترکیه، از ادای مکلفیت‌شان برای آزادی قدس و اراکان سر باز زدند، حالا این مکلفیت شما است تا دست‌تان را از بند این رژیم خائن-غلام دیگر غرب استعمارگر- رها کنید و جهاد را در مقابل یهود و دولت بودایی تروریست میانمار به راه اندازید. یک لحظه هم به این فکر نکنید که مشکل فلسطین "مشکل اعراب" و مشکل اراکان "مشکل روهینگیا" است؛ بلکه این مشکل تمام امت مسلمه است که در آن شما به عنوان قدرت و قوت مردم، نقش حیاتی را بازی می‌کنید. ما به شما این حدیث پیامبر محبوب مان صلی الله علیه وسلم را یادآوری می‌کنیم:

«مَثَلُ الْمُؤْمِنِينَ فِي تَوَادِّهِمْ وَتَرَاحُمِهِمْ وَتَعَاطُفِهِمْ مَثَلُ الْجَسَدِ إِذَا اشْتَكَى مِنْهُ عُضْوٌ تَدَاعَى لَهُ سَائِرُ الْجَسَدِ بِالسَّهَرِ وَالْحُمَّى»

(رواه مسلم)

ترجمه: مثال مؤمنان در  دوستی، ترحم و تعاطف به مانند یک بدن هستند؛ هنگامی‌که یک عضو آن مریض می‌شود، تمام بدن آن درد و تب را حس خواهد‌کرد.

قدس مربوط به امت مسلمه است که توسط خلیفۀ دوم، حضرت عمر بن خطاب رضی الله تعالی عنه فتح شد. سپس بعد از آن‌که توسط صلیبیان مسیحی اشغال شد، فرماندۀ دلیر و جد حقیقی‌مان صلاح‌الدین ایوبی رحمه الله علیه آن را از تسلط مسیحیان کافر رها کرد. حالا نوبت شماست تا نقش صلاح‌الدین امروزی را بازی کنید و قدس را دوباره آزاد کنید. ای افسران! خون صلاح‌الدین در رگ‌های‌تان جریان دارد. فرمانده صلاح‌الدین تمام نیروها و استحکامات دفاعی صلیبیان در شرق نزدیک را در ۲۷ رجب سال ۵۸۳ هـ.ق شکست داد و حالا هم شعبان و رمضان بعد از غیبت حاکمیت اسلام برای حدود ۹۰ سال آمده است. ای افسران دلیر! شما هم به مانند صلاح‌الدین وعده دهید، طوری‌که یک رمضان دیگر را دریافت کردید. ما می‌دانیم که شما آرزوی جهاد در راه الله سبحانه وتعالی و آزادی مسجدالاقصی را دارید؛ پس نصرت را برای تأسیس خلافت راشدۀ ثانی به حزب التحریر بدهید؛ چون حزب التحریر جرئت و عزم آن را دارد که شما را برای نجات برادران و خواهران نیازمند‌تان به حرکت بیندازد. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَمَا لَكُمْ لاَ تُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِينَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاء وَالْوِلْدَانِ الَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَـذِهِ الْقَرْيَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ وَلِيًّا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ نَصِيرًا﴾

[نساء: ۷۵]

ترجمه: شما را چه شده‌است که در راه الله(سبحانه‌و تعالی) و(برای یاری) مردان و زنان و کودکان مستضعف نمی‌جنگید؛ آنانی‌که می‌گویند: پروردگارا! ما را از این شهر که اهلش ستمگر اند، بیرون ببر و از جانب خود برای ما سرپرستی قرار بده و از جانب خود یار و مددگاری برای ما مقرر کن!

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایۀ بنگله‌دیش

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه