شنبه, ۰۷ ذیحجه ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۸/۰۸/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :14 ذولقعده 1439
تاریخ میلادی : جمعه، 27 جولای 2018م

شماره صدور:۱۴۳۹-۰۱/۱۱

دفتر مطبوعاتی
ولايه بنگلادیش

اعلامیه مطبوعاتی

دروغ، فریب و ظلم، پالیسی واقعی حکام در نظام‌های دموکراتیک است و مردم خواهان حذف آن هستند

(ترجمه)

حزب‌التحریر-ولایه‌ بنگله‌دیش جمعه البیان(سخن‌رانی برای مردم) را در تمام شهر داکه و شیتاگونگ، بیرون از مساجد، بعد از نماز جمعه امروز ۲٧ جولای ۲۰۱۸م، برای نشان‌دادن چهره‌ی واقعی دموکراسی؛ نظام دروغ، فریب و ظلم و تقاضا برای حذف این نظام را راه‌اندازی کرد. سخنرانان با افشاسازی پالیسیِ فریب نفرت‌انگیز رژیم شیخ حسینه گفتند: «با دیدن افزایش مردم‌پسندیِ حرکت اصلاحیِ که توسط طالبان کار و دانشجویان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های مختلف در میان خشونت شدید پولیس راه‌اندازی می‌شود، حزب عوامی لیگ دولت برای فرونشانی اعتراض‌کنندگان با وعده‌های کاذب بازی‌ای را انجام داد که خواسته‌‌های‌شان را قبول می‌کند. بعد از آن رژیم حسینه برای فرونشاندن حرکت، ایده‌ی شرارت‌آمیزش را مطرح کرد، چنان‌که این حرکت توسط جناح دانشجویان دیگر نتواند سازمان‌دهی شود. اقدام چترالیگ با نیروی وحشی، زمانی‌که پولیس تمام سازماندهان کلیدی جنبش را دستگیر کرده و یا ربوده است، هنوز هم به آن ادامه می‌دهد. در حقیقت این قسم دروغ‌ها، فریب و ظلم پالیسیِ واقعی حکام تحت نظام دموکراتیک است، چیزی را که مردم دهه‌ها است تحت این نظام دموکراتیک شاهد هستند. این حکام با دادن وعده‌های دروغین به مردم به قدرت می‌رسند و صلاحیت مطلقی را به‌دست می‌آورند.

با استفاده از این صلاحیت مطلق، آن‌ها برای منافع بدون شرط امپریالیست‌ها، چند سرمایه‌دار نخبه و خودشان کار می‌کنند و مردم را از حقوق‌شان محروم می‌کنند. زمانی‌که مردم برای تقاضای حقوق خود به جاده‌ها بیرون می‌شوند، این حکام با گلوله و باتوم به استقبال‌شان می‌روند. در بسیاری از مکان‌های تولد دموکراسی، ‌مثل امریکا، انگلیس و کشورهای اروپایی، اعتراض‌های جمعی مردم و زجر و آزارشان توسط حکام از وقایع عادی است.

سخنرانان  گفتند که  در این نظام دموکراتیک، حاکمان برای جای‌دادن گروپ دوستان خود در حکومت با منافع بی‌قید و شرط از نظام سهمیه‌بندی استفاده می‌کنند، کسانی هستند که از  برنامه‌های سیاسی فاسد خود استفاده کرده و قدرت خود را حفظ می‌کنند. این حکام که در فساد غرق اند و پیوسته حقوق مردم را به زور می‌گیرند و از این گروپ دوستانه‌ی خود برای فرونشاندن خشم و اعتراض‌های در حال  رشد در بین مردم استفاده می‌کنند؛ مانند این نظام سهمیه‌بندی تبعیض‌آمیز، صدها موضوع دیگر وجود دارند که زندگی ما را نکبت‌بار می‌سازند. این حکام آرزو دارند که خواسته‌های ما به این موضوعات محدود بماند، مانند؛ حرکت ضد مالیات افزوده بر ارزش، درخواست برای شمول آموزگاران درسیستم MPO وغیره، و این‌که ما هرگز قادر نیستیم تا این نظام دموکراتیک ساخت بشر را منحیث مشکل واقعی بشناسیم.

این موضوعات نشانه‌های محض مشکل اصلی هستند، درصورتی‌که ریشه‌ی تمام این مصایب ما این نظام دموکراتیک است. بناءً حفاظت از نظام دموکراتیک، و صرف تمام تلاش و انرژی ما بالای موضوعات زیاد، به شمول نظام سهامی، چیزی را حل نخواهد کرد. ترجیحاً ما باید تمام تلاش مان را به خرج دهیم تا  این نظام فاسد و مانع‌شونده را از بین ببریم، و به حرکت تأسیس دوباره‌ی خلافت بپیوندیم،‌ تنها نظام حق و عدالت که از جانب الله سبحانه‌و‌تعالی برای ما فرستاده شده است. خلافت واقعی اسلامی یگانه نظامی است که ملت‌ها را از وضعیت نکبت‌بار تحت نظام دموکراتیک آزاد خواهد کرد و امور مردم را به درستی اجرا کرده و عدالت را تطبیق خواهد کرد. رسول‌الله صلی‌الله علیه وسلم فرموده اند:

«كُلُّكُمْ رَاعٍ وَكُلُّكُمْ مَسْئُولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ الْإِمَامُ رَاعٍ وَمَسْئُولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ»

ترجمه:  امام یا خلیفه سرپرست می‌باشد و او برای مردم‌اش مسئول است.

در نظام خلافت، خلیفه مسئولیت امت را منحیث یک وجیبه به دوش می‌گیرد. بناءً او با سرپرستی مردم رضایت الله سبحانه و‌تعالی را طلب‌ می‌کند، در عین زمان او از مجازات او سبحانه‌و‌تعالی در نتیجه‌ی غفلت می‌ترسد. در نظام خلافت، خلیفه اختیار و قدرت قانون‌گذاری را نداشته و هم‌چنان در رأس قانون هم قرار ندارد. اساس تمام قوانین شریعت است. برعلاوه، خلیفه به خاطر مسئولیت‌ها و وظایف‌اش در برابر مردم، رسانه‌ها، احزاب سیاسی، نمایندگان امت(مجلس امت) و محکمه‌ی قضایی در خصوص تصامیم‌اش(محکمه‌ی مظالم) جوابگو است. خلیفه اطمینان خواهد داد که تمام شهروندان‌اش نیازهای اساسی زنده‌گی را مانند، غذا، لباس، سرپناه، خدمات صحی و امنیت را خواهند داشت و کمک‌شان خواهد کرد تا زندگیِ خوشی داشته باشند. غیرمسلمانان امنیت خواهند داشت و از تمام حقوق شهروندی مستفید خواهند شد. خلیفه به فساد پیچ در پیچ و غارت سرمایه‌ی مردم نقطه‌ی پایان گذاشته و توزیع شایسته‌ی ثروت را تأمین می‌کند، و بدین ترتیب به تبعیض اقتصادی در بین مردم نقطه‌ی پایان می‌گذارد.

یکی از سخنرانان با توجه به حرکات خیابانی و اعتراضات سازماندهی شده توسط مردم برای خواسته‌های‌شان گفت که مردم ثابت کردند که از خشم ظالم هراسی ندارند. بدین ترتیب، از طرف حزب التحریر آن‌ها به مردم اصرار دارند که فقط به اعتراض برای خواسته‌های‌شان خود را محدود نکنند، بلکه ترجیحاً برای پیوستن به جنبشی‌که برای آزادی کشور از رژیم(AL-BNP) فعالیت می‌کند، قدم پیش بگذارند،‌ به مبارزه‌ی عقلانی و سیاسی برای تأسیس دوباره‌ی خلافت راشده تحت رهبریِ حزب التحریر بپوندند و خود را منحیث افراد سیاسی آماده کنند. این سخنران، سخن‌اش را با دادن این بشارت ختم کرد که ان‌شاءالله خلافت راشده‌ی ثانی به زودی تأسیس خواهد شد. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِيبٌ﴾

[بقره: ۲۱۴]

ترجمه: همانا نصرت الله(سبحانه‌و‍‌تعالی) نزدیک است.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه‌ بنگله‌دیش

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه