سه شنبه, ۱۷ شعبان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۴/۲۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :29 رجب 1440
تاریخ میلادی : جمعه، 05 آوریل 2019م

شماره صدور:1440/24

دفتر مطبوعاتی
ولايه بنگلادیش

اعلامیه مطبوعاتی

رژیم مستبد چین باید هرچه زودتر از ظلم و استبداد بالای مسلمانان ترکستان شرقی دست‌بردار شود!

بی‌گمان خلافت راشده انتقام مظلومین را از مقامات ظالم و بی‌رحم چین خواهد گرفت

(ترجمه)

حزب التحریر-ولایه بنگله‌دیش این اعلامیۀ مطبوعاتی را با محکوم و تقبیح نمودن ظلم جاری بالای برادران و خواهران مسلمان ما در اویغور، به نمایندۀ سیاسی چین در بنگله‌دیش، من‌حیث بخشی از کمپاین جهانی برگزار شده توسط حزب التحریر ارسال می‌دارد. این اعلامیه به زبان‌های چینایی، انگلیسی، بنگالی و چندین زبان دیگر تحت عنوان: "خلافت ترکستان شرقی را آزاد ساخته و مسلمانان اویغور را از ظلم و جنایت چین نجات خواهد داد" توسط دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر به راه انداخته شده است. ما نمایندۀ سیاسی دفتر چین را در "داکه" نصیحت می‌کنیم تا تمام بیانه‌های ما را به مقامات مربوطۀ دولت چین تسلیم دهد. ما از تمام قصاوت‌ها و شکنجه‌های بی‌رحمانۀ برادران و خواهران ما توسط دولت چین در اویغور با خبر هستیم.

دولت وحشی چین با شیوع وحشیانه‌ای انواع مختلف شکنجه، ترس، حتی قتل، مسلمانان را مجبور می‌کند تا عقیدۀ اسلامی را ترک کرده و عقیدۀ فاسد چین را اختیار نمایند. دولت مستبد چین با بسته نمودن دروازه‌های مساجد، برادران و خواهران ما را از ادای نماز در مساجد باز می‌دارند؛ حتی به این هم اکتفا نکرده، مانع گرفتن روزه در ماه مبارک رمضان نیز می‌گردند. در واقع دولت چین می‌خواهد انجام تمام مراسم عبادی مسلمانان را بسته کند. آن‌ها در خانۀ هر مسلمان بدون در نظر گرفتن حریم خصوصی، یک فرد کافر چین را مؤظف می نمایند تا با جاسوسی‌اش مانع پوشیدن حجاب زنان و گذاشتن ریش مردان شوند، مانع سلام دادن و احوال‌پرسی و خوردن غذای حلال شوند. در ضمن، مسلمانان را مجبور می‌سازند تا مرده‌های خویش را دفن نکرده و در عوض باید آن‌ها را بسوزانند.

کشور مستبد چین برای وادار ساختن مسلمانان برای ترک عقیدۀ اسلامی اقدام به ساخت مراکز توقیف‌خانه‌های بزرگ تحت نام "کمپ‌های تعلیم و تربیه دوباره" نموده است که در آن کمپ‌ها میلیون‌ها مسلمان اعم از دانشمندان، متفکرین، عالمان و پروفیسورهای دانشگاه‌ها در حالت رقت‌بار و اسف‌بار قرار دارند. آیا همۀ این کارها کوتاه‌فکری دولت چین را نشان نمی‌دهد که دشمنی را با مسلمانان ترکستان شرقی و اسلام اختیار نموده است؟ آیا از عکس‌العمل وسیع و گسترۀ امت مسلمه نمی‌هراسد؟ آن‌ها باید بدانند که اذیت یک مسلمان در یکی از نقاط دنیا، حمله بالای تمام مسلمانان محسوب می‌شود. پیا مبر صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«مَثَلُ الْمُؤْمِنِينَ فِي تَوَادِّهِمْ وَتَرَاحُمِهِمْ وَتَعَاطُفِهِمْ مَثَلُ الْجَسَدِ إِذَا اشْتَكَى مِنْهُ عُضْوٌ تَدَاعَى لَهُ سَائِرُ الْجَسَدِ بِالسَّهَرِ وَالْحُمَّى»

(بخاری و مسلم)

ترجمه: مؤمنین در دل‌سوزی، شفقت و مرحمت برای یک‌دیگر مانند جسم واحد اند؛ وقتی‌که یکی از عضو بدن درد کند، تمام اعضای بدن از درداش متأثر می‌گردد.

دولت مستبد چین از طریق نماینده‌های سیاسی‌اش در جهان اسلام باید درک کند که خشم، تنفر و صبر مسلمان‌ها علیه‌شان لبریز شده است و می‌خواهند تا هرچه زودتر به این ظلم و ستم نقطۀ پایان بگذارند. ممکن دولت چین فریب خاموشی حاکمان خائن مسلمان را خورده باشند و جای تعجب نیست؛ چون حاکمان مسلمان خویشتن را با وعده‌های سرمایه‌گذاری و معاملات تجارتی چین فروخته اند. آن‌ها اصل مسئولیت‌شان را از طرف الله سبحانه‌و‌تعالی، که یاری رساندن مسلمان است، ترک و از وضعیت آن‌ها غافل گشته اند. اما این‌ها، حاکمان واقعی امت نیستند و نه هم امت مسلمان با وعده‌های دروغین آن‌ها اغوا می‌شوند. دولت مستبد چین باید بیداری مسلمانان را از اندونیزیا الی ماراکو ملاحظه نماید که آن‌ها خواهان وحدت و تطبیق اسلام اند و این را باید درک کند که در حال حاضر بازگشت خلافت راشده نیاز مبرم زمان است.

ما دولت بی‌رحم چین را نصیحت می‌کنیم تا عاقلانه در بارۀ عواقب اعمال زشت‌اش بیندیشد و مانند پادشاه فارس، خسرو دوم که با نامۀ پیامبر صلی الله علیه وسلم رفتار نموده بود، رفتار ننماید. پادشاه فارس نامل پیامبر صلی الله علیه وسلم را پاره کرد؛ در مقابل، با خواست الله سبحانه‌وتعالی امپراتوری بزرگ وی توسط دولت خلافت از هم پاشید و خودش نیز از دنیا محو گردید. به زودی به امر الله سبحانه‌وتعالی خلافت راشده بر منهج نبوت دوباره احیاء خواهد شد و موفقیت بزرگی را برای برادران مسلمان ما در ترکستان شرقی به ارمغان خواهد آورد؛ تمام جناح‌های ذیدخل در ظلم و شکنجه مسلمانان را به سزای اعمال‌شان خواهند رساند و هر قدرتی‌که در مقابل آن ایستادگی کند، نابود‌ش خواهد نمود. پیامبر صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«إِنَّمَا الإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ»

(صحیح مسلم)

ترجمه: امام(خلیفه) سپری است که در عقب آن جنگ می‌شود و به او پناه برده می‌شود.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه بنگله دیش

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه