دوشنبه, ۱۵ جمادی الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۱/۲۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :15 رمضان 1439
تاریخ میلادی : شنبه، 02 جون 2018م

شماره صدور:۲۳/۱۴۳۹

دفتر مطبوعاتی
تونس

اعلامیه مطبوعاتی

مشکلات ما در جمعه، السعید و یا یوسف چاهد نی؛ بلکه در عدم رهبریت ماست!

(ترجمه)

پس از تحریم کلی انتخابات شهرداری در سراسر کشور و پس از این‌که اکثر احزاب و اتحادیۀ تجاران، سند کارتاژ را که در مورد تغییر گسترده در دولت از جمله رئیس جمهور این کشور بود، به امضاء رساندند، به روز دوشنبه 28 می سال روان تعلیق مذاکرات مربوط به آن سند، نگهداشتن یوسف چاهد به حیث نخست وزیر این کشور، برای دورۀ آینده اعلان گردید.

با وجود تمامی تلاش‌ها و تصامیمی‌که از خود شخص حاکم به عنوان نخست وزیر گرفته می‌شود، وی منحیث مشاهده کنندۀ دخالت سفیران قدرت‌های استعمارگر در امور داخلی، از هم‌چو موضوعات آگاه است که این همه در عقب انقلاب جنجال‌برانگیز بالای سند کارتاژ دوم، اختلاف مصنوعی میان جنبش النهدا و دیگر احزابی‌که جزء یک تغییر محض وظایف برای زوال رسانه‌های محلی، چیزی بیش نیست. با استخدام نمودن کارمندی سفارت امریکا منحیث وزیر خارجه و علی‌الرغم تمام عواقب فاجعه‌بار ناشی از او، این در اصل ثبوت دیگری است که آن‌ها حس رهبری کردن را ندارند و وظیفۀ فعلی آن‌ها تطبیق پالیسی خارجی‌ها-که توسط اتحادیۀ اروپا یا صندوق وجهی پولی تصویب گردیده است- می‌باشد.

ما در حزب التحریر-ولایه تونس این را تأیید می‌کنیم که آن‌چه اتفاق می‌افتد، همانا منحرف کردن افکار عمومی با مسئلۀ پایداری نخست وزیر و نادیده گرفتن میلیون‌ها تن از تونسی‌هایی است که انتخابات اخیر را تحریم کرده اند؛ زیرا آن‌ها کسانی اند که به این نظام سیاسی، که سراپا آلوده با فساد است، اشتغال و حمایت از منافع استعماری‌که به قیمت خون ملت تمام می‌شود، ندارند.

ما خطاب به مردم خود میگوییم: مسئلۀ اساسی مردم تونس در تغییر و تبدیل کردن اشخاص نهفته نیست؛ بلکه آزاد کردن این سرزمین از تمام انواع استعمار و اطاعت آن‌ها است. مردم تونس زمانی از این مشکلات رهایی می‌یابند که نظام سیاسی این کشور را به اساس خلافت اسلامی برمنهج نبوت تأسیس نماییم؛ زیرا این یگانه نظامی است که از حقوق و عزت مردم این سرزمین حفاظت خواهد کرد.

دفتری مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه تونس

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه