سه شنبه, ۲۲ شوال ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۶/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :1 شوال 1440
تاریخ میلادی : سه شنبه، 04 جون 2019م

شماره صدور:1440هـ / 033

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

اعلان نتیجۀ رؤیت هلال ماه شوال سال ۱۴۴۰هـ.ق و تهنیت و مبارکی عید سعید فطر

الله أكبر الله أكبر الله أكبر، لا إله إلا الله... الله أكبر الله أكبر، ولله الحمد...

(ترجمه)

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم، ثنا و حمد بی‌پایان الله سبحانه وتعالی را سزاست؛ الله قادر و توانایی‌که ظالمان را ذلیل و مسلمانان را عزت می‌بخشد. درود بی‌شمار نصیب سرور کائنات، رحمت‌اللعالمین، خاتم‌المرسلین، ناجی‌ بشریت، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وسلم، که راه راست را برای ما نشان داد و بر اهل بیت، اصحاب و تمام کسانی‌که تا روز قیامت از سنت وی صلی‌الله علیه وسلم پیروی می‌کنند.

احمد از طریق محمدبن‌زیاد چنین روایت می‌نماید که وی از ابو‌هریره رضی‌الله عنه شنیده است که پیامبر صلی الله علیه وسلم چنین فرمود:

«صوموا لِرُؤيتِهِ وأَفْطِرُوا لرؤيتِهِ فإنْ غُـبِّيَ عليكم فَعُدُّوا ثَلَاثِين»

ترجمه: با دیدن ماه روزه بگیرید و با دیدن آن افطار نمایید؛ اما اگر به دلیل موجودیت ابر رؤیت ماه ظاهر نشد، باید سی روز کامل را روزه بگیرید.

بعد از جستجوی فراوان در مورد رؤیت مهتاب ماه شوال، بر اساس شریعت اسلامی، رؤیت ماه جدید در شب مبارک سه‌شنبه در بعضی سرزمین‌های اسلامی ثابت شد؛ فلهذا فردا، سه‌شنبه روز اول ماه شوال و روز اول مبارک عید سعید فطر می‌باشد.

به مناسبت عید مبارک فطر، امیر حزب‌التحریر، عالم و فقیه برجسته، شیخ عطاء بن خلیل ابوالرشته عید سعید فطر را به تمام امت نجیب مسلمان تبریک گفته و از الله سبحانه‌وتعالی می‌خواهد که بالای ما احسان کرده و نصرت خویش را با احیای دولت خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت نصیب کند تا احکام الله سبحانه‌و‌تعالی را در روی زمین تطبیق و اسلام را من‌حیث پیام هدایت و سعادت واقعی برای تمام بشریت در جهان برسانیم؛ دولتی عادلی‌که سرزمین‌های اسلامی را از چنگال یهود آزاد ساخته و عدالت را برای مردم هدیه می‌دهد؛ دولتی‌که با جهاد، سرزمین‌های اسلامی را مانند قبل، از ستم ظالمان برهاند و مسلمانان در ایام عید‌ها و آزادی سرزمین‌های‌شان تکبیر را بر زبان‌های خویش جاری نمایند: الله أكبر الله أكبر الله أكبر، لا إله إلا الله... الله أكبر الله أكبر، ولله الحمد...

هم‌چنین، من‌حیث رییس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر و همۀ همکاران و دست‌اندرکاران دفتر مطبوعاتی، بهترین تبریکات و تمنیات خود را به مناسبت فرارسیدن عیدسعید فطر به حضور امیر حزب‌التحریر و  تمامیِ مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض می‌دارم؛ عیدی‌که الله سبحانه وتعالی خواسته تا آن را مایۀ سرور و شادی برای روزه‌داران و مظهری از مظاهر وحدت امت مسلمه و تذکری برای مسلمانان، که امت واحدی غیر از امت‌های دیگر هستند، باشد.

هم‌چنین، این ایام خجسته را به تمامیِ مسلمانان دنیا، از مشرق تا مغرب، برای مجاهدان، مبارزان ثابت‌قدم سرزمین شام، برای مرابطین(مستقر‌شده‎گان در سنگر) سرزمین مبارک فلسطین، برای اهل صبور یمن، برای انقلابیون سودان و الجزائر، برای مردم‌ چین، که امید محاسبۀ خیر را از الله سبحانه وتعالی دارند، برای اهل مظلوم کشور برما، برای مسلمانان مجاهد کشمیر و سرانجام برای کسانی‌که روزها روزه‌دار و شب‌ها شب زنده‌دار بودید، بر احکام دین عمل کردید و عبادت الله سبحانه وتعالی را انجام دادید؛ مبارک‌باد می‌گوییم.

الله أكبر الله أكبر الله أكبر، لا إله إلا الله... الله أكبر الله أكبر، ولله الحمد...

ای مؤمنین! در جشن مبارک عید با صدر‌های فراخ و مهرپذیر خارج شوید؛ قلب‌هایی‌که مملو از شادی و رحمت و نتیجۀ آن‌چه که شما در این ماه مبارک عبادت کردید. در این ایام خجسته به تمام مردم جهان، چهره‌های خندان و پر از لطف‌‌تان را -که با نماز، روزه و قیام ماه مبارک رمضان نورانی شده- نمایان کنید تا باشد که این قول الله سبحانه وتعالی در حق‌تان تحقق یافته و مصداق همین قول شوید. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿سِيمَاهُمْ فِي وُجُوهِهِم مِّنْ أَثَرِ السُّجُودِ﴾ [فتح:29]

ترجمه: نشانۀ آن‌ها در صورت‌های‌شان از اثر سجده نمایان است.

بگذارید که غرب کافر استعمارگر و غلامان ظالم و خائن‌شان؛ یعنی حکام مزدور مسلمانان، علناً به چشمان‌ شما عزم راسخ‌تان را مشاهده کنند، که از عقیدۀ اسلام عظیم به شما چنین عزت رسیده است. بگذارید آنان این را بدانند: شما ملتی هستید که با وعدۀ رب‌تان دوباره احیاء می‌شوید و به هدفی می‌رسید که رسول الله صلی الله علیه وسلم آن را تعیین کرده بود و آن هدف به دست گرفتن ریسمان الله سبحانه وتعالی، جمیعاً تحت یک امام واحد می‌باشد. فلهذا آن شخص تقی، نقی و عادل  بوده که همانا خلیفه مسلمین شایستۀ این‌ کردار نیک است؛ خلیفه‌ای‌که باز خواهد گشت و با آن سیرت خلفای راشدین دوباره احیاء و عملی می‌شود. خلفیه مسلمین، شخصی خواهد بود که نیرو و قوت امت را واحد ساخته و همواره در خیر و سعادت رعیت دولت خود فکر خواهد کرد؛ سپس الله سبحانه وتعالی دروازه‌های رحمت خود را بر روی شما خواهد گشود و دوباره امیدتان به این جمله برخواهد گشت: «بهترين امتی هستيد كه به خیر انسان‌ها آفريده شده‌ايد.» چه‌قدر این جمله زیباست؛ امتی‌که سزاوارتر از تمام ملت‌های جهان به‌شمار می‌روید؛ امتی‌که زمین را بخاطر رضایت خالق اعمار می‌نمایید.

ای مومنان!  تنها بازگشت به‌موجودیت دولت خلافت؛ دولتی‌که از  پیامبرتان، بهترین مخلوقات، حضرت محمد صلی‌الله علیه وسلم به‌جای مانده بود، هدف و راه خیر درحال انتظار شماست.

حزب‌التحریر گفتار و اعمال‌ بینان‌گذاران‌ فقهاء‌، شباب‌اش و سیرۀ رسول‌الله صلی‌الله علیه وسلم را مطالعه نموده و از نظریات محکم و برجسته‌ترین مجتهدین دینش پیروی می‌کنند. آن‌ها طریقۀ رسول‌الله صلی‌الله علیه وسلم را در سیاست‌شان، از تشکیل گروه صحابه تا اعلان دولت اسلامی در مدینه منوره دریافته‌اند. بدین‌گونه، آن‌ها طریقۀ عملی برای تأسیس دوبارۀ دولت را درک کرده و نقشۀ راه گمشدای را ‌که به اساس رهنمایی‌های رسول‌الله صلی‌الله علیه وسلم برای احیای دولت خلافت، دولت خلفای راشدۀ حضرات ابوبکر، عمر، عثمان و علی رضی الله عنهم برمنهج نبوت بود، دوباره بدست آوردند.

ای مسلمانان! غرب بسیار کوشش می‌کند تا شما را از حاملین دعوت حزب‌التحریر دور کند؛ پس این مانع کشنده(غرب) را دور کرده و  با شباب حزب‌التحریر یک‌جا شده و از آن‌ها بخواهید تا از خیری‌که حمل می‌کنند، به‌شما برسانند؛ چون آن‌ها از شما هستند و آن‌ها در میان مسلمانان، در هرجایی‌که باشند، هستند، و اگر راجع به‌آن‌ها سوال کنید، آن‌ها را در مقابل‌تان با دست‌ها و قلب‌های باز برای رساندن آن‌چه از مفاهیم و علم دارند، می‌یابید... فرصت دانستن راه رستگاری را از دست نداده و دست‌های‌تان را در دست‌های آنان بگذارید تا الله سبحانه‌وتعالی شما و آن‌ها را با قدرت و پیروزی برکت دهد.

ای مسلمانان در همه‌جا! خوش بودن شما در عید یک عمل عبادی به‌پروردگارتان، یک تجدید انرژی و دور کردن نگرانی و بغض برای دشمنان شماست. پس تکبیر و تهلیل گفته، خوشحال باشید؛ خوشحالی را پخش کنید و با دعوت‌گران فعالیت نمایید.

الله أكبر الله أكبر الله أكبر، لا إله إلا الله... الله أكبر الله أكبر، ولله الحمد...

عیدتان مبارک! الله سبحانه وتعالی عبادات همۀ ما و شما را قبول نماید. والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته!

انجینر صلاح‌الدین عضاضه

رییس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه