سه شنبه, ۱۴ جمادی الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۲/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :3 شوال 1439
تاریخ میلادی : یکشنبه، 17 جون 2018م

شماره صدور:AH۱۴۳۹/۰۰۸

دفتر مطبوعاتی
ولايه سوریه

اعلامیه مطبوعاتی

دستگیری انجنیر مشیر ابواللبن توسط شورای نظامی در شهر معرة النعمان

(ترجمه)

طبق فرمان مرادتناری رئیس شورای نظامی در شهر معرة النعمان، گروهی از افراد وی انجنیر مشیر ابواللبن را در شب ۱۵ جون سال روان حین توزیع اعلامیه‌ای تحت عنوان "شورای نظامی در شهر معرة النعمان در تبانی با نظام جنایتکار سوریه در جنگ علیه حزب التحریر قرار دارد" بازداشت نمودند. اعلامیۀ مذکور سیاست استبدادی و مانع قرار گرفتن آن‌ها را در مقابل دعوت این حزب نشان می‌دهد.

انجنیر مشیر ابواللبن دوبار توسط جنایتکار و استبدادگر شام، یک بار توسط پدر و بار دیگر توسط پسر وی بازداشت گردید؛ اما اکنون، او توسط شورای نظامی در شهر معرة النعمان بازداشت شده است. او از شهر حمص به شمال سوریه به دلیل آتش‌بس و مذاکراتی‌که رهبران گروه‌های درگیر در آن اشتراک ورزیده بودند، خارج شده بود؛ آیا او مسئول این آتش‌بس و گتفتگو‌هاست؟ آیا او به آستانه و ژینو به هدف فروختن خون اهل شام در بازار کنفرانس‌های بین‌المللی رفته بود؟ آیا او خود آتش‌بس، گفتگو و ایستاده‌گی در برابر خطوط قرمزی‌که از هرگونه عمل سیاسی در دمشق و نواحی آن جلو می‌کرد، می‌کند؟ آیا او کسی است که حلب، غوطه و شرق السکه را تسلیم کرده بود؟  آیا او کسی بود که آتش فتنه، قتل و کشتار را در میان گروه‌ها افروخت، که در نتیجۀ آن دریایی از خون مسلمانان توسط یکدیگر‌شان جاری شد؟  آیا او کسی بود که صدهاهزار دالر را از استخبارات دولت‌های حامی این گروه‌ها بدست آورده بود؟ و یا این‌که او مسئول آن‌چه که تا هنوز در انقلاب شام رخ داده هست؟!

ای مسلمانان سرزمین شام مقر اسلام و ای مردم ما در شهر معرة النعمان! اکنون واقعیت از چشم شما بدور نیست و شما نسبت به آن غافل نیستید؛ زیرا انقلاب شام یک انقلابی است که همانند آفتاب بر همه‌جا پرتو افگنده است و چیزی از آن پنهان نیست، و هرکی به این عقیده باشد که رستگاری در ائتلاف و هماهنگی با تصمیمات جامعۀ بین‌المللی بستگی دارد، شکی نیست که فریب خورده است؛ زیرا الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُم مِّن دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنصَرُونَ﴾

[هود : ١١٣]

ترجمه: و بر ظالمان تکیه ننمایید، که موجب می‌شود آتش شما را فرا گیرد و در آن حال، هیچ ولیّ و سرپرستی جز الله(سبحانه‌و‌تعالی) نخواهید داشت، و یاری نمی‌شوید!

و هرکی را عقیده بر این باشد که سعادت در چهار‌چوب شریعت الهی نهفته نیست و بلکه در خارج از قوانین شریعت الهی قرار دارد، فریب خورده است؛ زیرا الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَمَنْ أَعْرَضَ عَن ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنكًا وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَىٰ﴾

[طه: ١٢٤]

ترجمه: و هرکس از یاد من روی گردان شود، زندگی(سخت و) تنگی خواهد داشت و روز قیامت او را نابینا محشور می‌کنیم!

و هرکی را عقیده بر این باشد که نسبت به امر به معروف و نهی از منکر خاموشی اختیار نماید، فریب خورده است. از حضرت حذیفه ابن الیمان روایت است که رسول الله ﷺ فرمودند:

﴿وَالَّذِي نَفْسِي بِيَدِهِ، لَتَأْمُرُنَّ بِالْمَعْرُوفِ وَلَتَنْهَوُنَّ عَنِ الْمُنْكَرِ، أَوْ لَيُوشِكَنَّ اللهُ أَنْ يَبْعَثَ عَلَيْكُمْ عِقَابًا مِنْهُ، ثُمَّ تَدْعُونَهُ فَلَا يَسْتَجِيبُ لَكُم﴾

ترجمه: سوگند به آن‌که جانم در دست بلاکیف اوست، که یا امر به معروف و نهی از منکر می‌کنید و یا این‌که الله(سبحانه‌و‌تعالی) عذابش را بر شما نازل می‌کند و آنگاه که بر الله(سبحانه‌و‌تعالی) هرچه عذر و زاری کنید، هرگز از شما چیزی را نخواهد شنید.

ما در حزب التحریر-ولایه سوریه به شورای نظامی در شهر معرة النعمان یاد‌آوری می‌کنیم که ظلم و استبداد در نزد الله سبحانه‌و‌تعالی عواقب خوبی نخواهد داشت، زیرا ظلم یکی از تاریکی‌های روز رستاخیز است.

﴿يَوْمَ تَشْهَدُ عَلَيْهِمْ أَلْسِنَتُهُمْ وَأَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُم بِمَا كَانُوا يَعْمَلُونَ﴾

[نور: ٢٤]

ترجمه: در آن روز زبان‌ها و دست‌ها و پاهای‌شان بر ضدّ آن‌ها به اعمالی‌که مرتکب می‌شدند، گواهی می‌دهد!

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه سوریه

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه