چهارشنبه, ۰۶ ربیع الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۱/۱۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :16 جمادی الاول 1439
تاریخ میلادی : جمعه، 02 فوریه 2018م

شماره صدور: ۰۴/۱۴۳۹/HTM/PR

دفتر مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

استیناف خواهی حزب‌التحریر مسترد گردید؛ تصمیمی که قبل از قبل پیش بینی می‌شد!

(ترجمه)

محکمۀ استیناف مالیزیا به‌تاریخ ۳۰ جنوری سال ۲۰۱۸م، درخواست استیناف خواهی حزب‌التحریر-مالیزیا را به منظور ثبت این حزب به ارزش ۱۰ هزار رنگیت(واحد پولی مالیزیا)، رد کرد. با این وجود، هیئت متشکل از سه قاضی مؤظف که این تصمیم را به تصویب رساندند، دلایل تصمیم شان را مبنی بر رد این امر بعدتر  اظهار خواهند کرد. رد درخواست استیناف خواهی این حزب پس از آن صورت گرفت که  دادگاه عالی به‌تاریخ ۶ جون ۲۰۱۷م، درخواست تجدید نظر قضایی را رد کرده بود که علیه وزیر داخلۀ این سرزمین صادر شده بود، و ارزش آن نیز به مبلغ ۱۰ هزار رنگیت بود.             

این‌که دادگاه عالی درخواست ما را بنابر دلایل نامعقول رد کرد، تصمیم محکمۀ استیناف قبل از قبل معلوم بود. چگونه ممکن است که قضات مؤظف تصمیم دادگاه عالی را نادیده بگیرد؛ درحالی‌که ثبت حزب‌التحریر-مالیزیا از طرف وزیر داخله در رابطه به بحث فتواء که در آن زمان رسمی هم نشده بود، نیز مسترد گردیده بود. پس منطق این موضوع کجاست؟ از زاویۀ دیگر، این هم دور از حقیقت است که وزیر داخله، دلیل سرکشی از ثبت کردن حزب‌التحریر را فتوای افتراء آمیز می‌داند. کجاست عقلانیت و مسلکی بودن وزیر داخله که تصمیمی را بدو ن شرح(تبیین) حقایق اتخاذ می‌کند؟!

آن‌ها مدعی اند که شدیداً از قانون فدرال، اساسات عدالت و حقوق بشر را پاسداری می‌کنند، مگر زمانی‌که بحث روی حزب‌التحریر مطرح می‌شود، تمامی این اصول را کنار می‌گذارند. زمانی‌که بحث روی حزب‌التحریر مطرح می‌شود، از اساسات قانون که همانا هر فرد را در ساختن یک اجتماع و تمثیل آزادانۀ عقاید اش آزاد می‌گذارد، چشم‌پوشی می‌کنند. زمانی بحث روی حزب‌التحریر مطرح می‌شود، به شروط مساوات و منع تبعیض برعلیه شهروندان، خود را مکلف نمی‌دانند. زمانی بحث روی حزب‌التحریر مطرح می‌شود، تمامی استدلال‌های حقوق بشری و مقررات عدلی را که ادعای رشد آن را دارند، به زباله‌دانی می‌اندازند. آن‌ها با احزاب سوسیالیستی، کفری، سیکولریستی و آزادگرا بسیار به نرمی و ملایمت رفتار می‌کنند، مگر در مقابل حزب‌التحریر که بخاطر اسلام کار می‌کند، موقف بسیار تند دارند. آن‌ها در این‌جا و آن‌جا از اسلام صحبت می‌کنند، مگر زمانی بحث روی حزب‌التحریر مطرح شود، اتهامات بسیار جدیی را برعلیه این حزب، که گویا یک سازمان انحرافی‌ست، مطر ح می‌کنند!

به هرحال، این تصامیم بیگانه به نظر نمی‌رسد. افکار سیکولریستی آن‌ها و نظامی که تطبیق می‌کنند، عداوت شان را نسبت به اسلام واقعی نشان می‌دهد. چیزی را که آن‌ها نمی‌دانند و تا هنوز درک نکرده‌اند، اینست، دعوت حزب‌التحریر که به خاطر از سرگرفتن زنده‌گی اسلامی با تأسیس خلافت راشده برمنهج نبوت به پیش برده می‌شود، نه توسط آن‌ها و نه هم توسط هیچ کسی دیگری متوقف خواهد شد. خلافت راشدۀ ثانی که بزودی تأسیس خواهد شد، وعدۀ رسول الله ﷺ است. آن‌ها قسمی برخورد می‌کنند؛ گویی که نصیحت‌های قرآن را که می‌گوید حق متوقف ناشدنی است و سر انجام باطل را نابود و شکست خواهد داد، فراموش کرده‌اند. آیا آن‌ها نمی‌دانند که محدودۀ زمانی شان در این دنیا بسیار طویل نیست، در حقیقت بسیار کوتاه بوده و اگر متوجۀ خود نشوند، به عذاب دردناکی در آخرت بخاطر گناهی که از بدنام ساختن و تحریم کردن حاملین دعوت در این جهان نصیب شده‌اند، دچار می‌شوند. از الله سبحانه وتعالی می‌خواهیم که آن‌ها را فرصت توبه داده و هدایت‌شان کند.

عبدالحکیم عثمان

سخنگوی حزب‌التحریر-مالیزیا

دفتر مطبوعاتی ولایه مالیزیا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه