دوشنبه, ۱۵ جمادی الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۱/۲۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :10 رمضان 1439
تاریخ میلادی : شنبه، 26 می 2018م

شماره صدور:۱۸۰۳۷PR

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

انجینر وقاص را آزاد سازید

در جریان رمضان؛ حکام پاکستان  از ندای حکم بما انزل الله، با ناپدیدسازی اجباری استقبال کردند!

(ترجمه)

در ماه مبارک رمضان هرچند دروازه‌های جهنم بسته شده و شیاطین به زنجیر کشیده می‌شوند، حکام پاکستان با اعمال ظلم بالای مسلمان روزه‌داری‌که تنها بخاطر تطبیق کتاب الله سبحانه وتعالی دعوت می‌کرد، نشان دادند که دشمنی بسا زشتی را به پیش گرفته اند. در روز جمعه ۱۸ ماه می سال ۲۰۱۸م  که  برابر با روز دوم رمضان سال ۱۴۳۹هـ.ق بود،  بعد از ادای نماز جمعه در اسلام آباد، چاکران رژیم انجینر وقاص را تنها بخاطر توزیع برگۀ تحت عنوان "بگذارید تا در این رمضان بخاطر حاکمیت تمامی آن‌چه که الله سبحانه وتعالی نازل کرده تلاش نمایم" دستگیر نمودند. انجینر وقاص هیچ الفاظ تسلیت آمیزی را از ماحولش نشنید؛ بلکه رسیدن این خبر به گوش مادر سال خورده‌اش که بیوه زن نحیفی است، برایش سخت بود. انجینر وقاص با این کردار اسفبار بخاطری مواجه شد که از حکام بطور صلح‌آمیز خواست تا مسئولیت‌شان را انجام دهند. هرچند رسول الله صلی الله علیه وسلم فرموده اند:

«أَفْضَلَ الْجِهَادِ كَلِمَةُ حَقٍّ عِنْدَ سُلْطَانٍ جَائِر»

(رواه ابوداوود)

ترجمه: بهترین جهاد گفتن کلمۀ حق در نزد سلطان ظالم است.

به عوض این‌که به عدالت بپردازند و گوش فرا دهند، حکام جابر هم‌چو کاری را با وقاص انجام می‌دهند و او را از ادای حق‌اش محروم ساخته و نمی‌گذارند تا بخاطر کمک با مادر نیازمندش صادقانه به کار خود برسد، در حالی‌که وی تکلیف شرعی خود را مصداق این حدیث رسول الله صلی الله علیه وسلم  انجام داده است:

«أَلَا لَا يَمْنَعَنَّ أَحَدَكُمْ رَهْبَةُ النَّاسِ أَنْ يَقُولَ بِحَقٍّ إِذَا رَآهُ أَوْ شَهِدَهُ فَإِنَّهُ لَا يُقَرِّبُ مِنْ أَجَلٍ وَلَا يُبَاعِدُ مِنْ رِزْق»

(رواه احمد)

ترجمه: هرگاه حق را دیدید و یا شاهد آن بودید، در بیان آن از مردم نهراسید، چراکه(بیان حق) نه اجل را نزدیک می‌کند و نه رزق را می‌کاهد.

ای مسلمانان پاکستان و خاصتاً کسانی‌که در نهادهای عدلی و امنیتی هستید! تردیدی وجود ندارد که حکام پاکستان تا آخرین حد در برابر الله سبحانه وتعالی و رسول الله صلی الله علیه وسلم  عناد می‌کنند. نه تنها که در مکلفیت شان نسبت به آن‌چه که الله سبحانه وتعالی نازل فرموده به شکل مجرمانۀ آن تسامح می‌کنند؛ بلکه در میان ما ترس ایجاد می‌نمایند تا این حالت مجرمانۀ شان را دلیل قبول نمایم و در مسئولیت خود ناکام بمانیم. این حکام سزاوار هیچ نوع احترام و تعهد از جانب هیچ کدام ما نیستند، چراکه الله سبحانه وتعالی برای ما هشدار داده و می‌فرماید که هرکسی از ظالمین اطاعت نماید، بدون شک از شریک شدن در عذاب وعده داده شده برای ظالمین، پشیمان خواهند بود. الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿وَقَالُوا رَبَّنَا إِنَّا أَطَعْنَا سَادَتَنَا وَكُبَرَاءنَا فَأَضَلُّونَا السَّبِيلَا﴾

[احزاب: ۶۷]

ترجمه: و می‌گویند، پروردگار! ما از سران و بزرگان خود پیروی کرده ایم و آنان ما را از راه به در برده اند و گمراه کرده اند.

نگذارید تا بخاطر اطاعت از اوامر آن‌ها و تسلیم شدن به فشارهای‌شان، آخرت ابدی خود را بخاطر دنیای زودگذر به خطر بیندازیم. کارمندان امنیتی باید از اوامر مجرمانۀشان بخاطر دستگیری مبارزین خلافت منصرف شوند، مصداق این حدیث قدسی که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرموده اند:

«قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ: إِنَّ اللَّهَ قَالَ مَنْ عَادَى لِي وَلِيًّا فَقَدْ آذَنْتُهُ بِالْحَرْبِ»

(رواه بخاری)

ترجمه: پیامبر(صلی الله علیه وسلم) گفت: الله(سبحانه وتعالی) فرمود: کسی‌که ولی من را آزاری برساند، من در مقابل آن اعلان جنگ می‌نمایم.

قوای قضایه مکلف است تا از فشارهای ناروای حکام بخاطر مجازات مبارزین خلافت، جلوگیری نمایند. مصداق این حدیث رسول الله صلی الله علیه وسلم که فرموده است:

«الْقُضَاةُ ثَلَاثَةٌ: وَاحِدٌ فِي الْجَنَّةِ، وَاثْنَانِ فِي النَّارِ، فَأَمَّا الَّذِي فِي الْجَنَّةِ فَرَجُلٌ عَرَفَ الْحَقَّ فَقَضَى بِهِ، وَرَجُلٌ عَرَفَ الْحَقَّ فَجَارَ فِي الْحُكْمِ، فَهُوَ فِي النَّارِ، وَرَجُلٌ قَضَى لِلنَّاسِ عَلَى جَهْلٍ فَهُوَ فِي النَّارِ»

(رواه ابوداوود)

ترجمه: قضات سه گروه اند: گروه اول در جنت و گروه دوم در دوزخ است. قاضی‌ای که در جنت است کسی است که حقیقت را  شناخته وطبق آن فیصله کرده است؛ درحالی که دومی حقیقت را می‌داند و در قضاوت جفا می‌کند؛ زیرا در دوزخ می‌باشد و کسی در میان مردم به جهالت قضاوت می‌کند، نیز در آتش است.

هیچ کدام ما را نگذارید تا بخاطر ظلم حکام، آخرت ابدی خود را برباد دهیم. این‌ها کسانی هستند که رو به زوال اند و به راستی که الله سبحاته وتعالی ظالم را در اوج ظلم‌اش وا می‌گیرد.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه