شنبه, ۱۱ جمادی الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۲/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :22 شوال 1439
تاریخ میلادی : جمعه، 06 جولای 2018م

شماره صدور:۱۸۰۴۵PR

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

دموکراسی منبع فساد بوده و محکومیت نواز پیروزی میان تهی است

خلافت برمنهج نبوت را تأسیس نمایید تا فساد را بصورت قعطی ریشه‌کن نماید!

(ترجمه)

حکم پروندۀ فساد نواز شریف، نخست وزیر اسبق پاکستان که به تاریخ ۶ ماه جولای سال ۲۰۱۸م اعلان شد، جز پیروزی پوچ چیزی دیگری نیست. زمان می‌گذرد و حکام فاسد توسط کودتاها، انتخابات و یا هم الغای مجلسین، تنها جاهای‌شان را رد و بدل می‌کنند؛ ولی هنوز هم فساد بصورت گسترده پاکستان را با چالش مواجه ساخته است. چهره‌ها تغییر می‌یابند، اما فساد سرجایش باقی است؛ چراکه دموکراسی هنوز پابرجاست. به راستی هم دموکراسی منبع فساد است، بدلیل این‌که از اساس؛ قانون‌گذاری، تعیین خوب و بد و حلال و حرام را بدست کسانی‌که انتخاب می‌شوند، قرار داده است. به همین خاطر، هنوز پرونده درحال بررسی بود که سیاسیون مفسد پاکستان گردهمایی‌ها را بخاطر طرح جدید به وجود آوردند تا خود را به قدرت برسانند و فصل دیگری از چور و چپاول بدون کدام معطلی آغاز شود.

دموکراسی  از دیر زمانی بدین‌سو زمینه‌ساز فساد در پاکستان بوده و اگر به حال خود گذاشته شود، وضعیت کنونی بیش از این  ادامه خواهد یافت. طبق خبرهایی‌که یادداشت‌های پانامه به نشر رساند، دموکراسی فساد را نه‌تنها در پاکستان؛ بلکه در تمام جهان از روسیه الی امریکای جنوبی، گسترش داده است. در طی چندین دهه، دموکراسی این فرصت را به حکام فاسد به وجود آورده تا آن‌ها بتوانند منافع نامشروعی را که از شرکت‌های سواحلی بدست آورده اند، بدون تحقیق و بررسی، محاکمه و دادگاه،  پنهان نمایند. بخاطر دموکراسی است که امروزه منابع کشور‌های غنامند تاراج شده، تعداد فقرا بیشتر، سرمایه‌داران کمتر شده اند و حکام فاسد بدون کدام ممانعت به حاکمیت خود ادامه می‌دهند. بدون شک، تلاش بخاطر خاتمه دادن فساد در دموکراسی به اندازه‌ای پوچ و بی‌معناست که گویا صحت‌مندی از خود مرض تقاضا گردد.

هیچ چیزی جز آنچه که الله سبحانه‌وتعالی نازل کرده نمی‌تواند فساد را بصورت قعطی ریشه‌کن نماید. این قانون(آنچه که الله سبحانه ‍‌وتعالی نازل فرموده) درست حکامی را بار خواهد آورد که از جانب ما شایستۀ تمجید خواهند بود. حکامی هم‌چو خلیفۀ راشد، حضرت ابوبکر رضی الله عنه که بخاطر سبک کردن فقرش دست به تجارت زد و اما معاونان تفویض‌اش مانع وی شدند. حکامی هم‌چو خلیفۀ راشد، حضرت عمر بن الخطاب رضی الله عنه که بخاطر یک پارچۀ کوچک تکه به شکسته‌نفسی پذیرای مأخذه شد. حکامی هم‌چو خلیفۀ راشد، حضرت عثمان غنی رضی الله عنه که قبل از حاکم بودنش کاروان تجارتی‌اش در وقت عبور از شهر، زمین را به لرزه می‌آورد، ولی بعد از حاکم شدن‌اش زنده‌گی عادی را اختیار کرد. حکامی هم‌چو خلیفۀ راشد، حضرت علی رضی الله عنه که بدون تعطیل پروندۀ قضایی‌اش علیه مرد یهودی را در مورد سپر دزدی شده، بدلیل نداشتن شهود، تصدیق کرد.

بگذارید تا ما بار دیگر توسط دموکراسی گزیده نشویم. بگذارید تا یکجا با شباب حزب التحریر بخاطر خاتمه بخشیدن ظلم و فساد توسط تأسیس دولت اسلامی برمنهج نبوت صلی الله علیه وسلم تلاش نماییم. بگذارید تا همین حالا که  جهان از غرب الی امریکا واز شرق الی چین از دموکراسی خسته شده اند و تنها نخبگان حکام فاسد تغذیه و تقویت‌اش می‌نمایند، تلاش به خرچ دهیم. بگذارید تا ما همین حالا که جهان اسلام از غرب الی مراکش و از شرق الی اندونیزیا بخاطر هدف اساسی خود(اسلام) بیدار شده اند، تلاش به خرچ دهیم. بگذارید تا ما بخاطر خاتمه دادن فساد و ظلم دموکراسی در روی زمین مبارزه نماییم و با علاقۀ شدید در جستجوی بشارت رسول الله صلی الله علیه وسلم باشیم. وی صلی الله علیه وسلم فرموده است:

«...ثُمَّ تَكُونُ مُلْكًا جَبْرِيَّةً فَتَكُونُ مَا شَاءَ اللَّهُ أَنْ تَكُونَ ثُمَّ يَرْفَعُهَا إِذَا شَاءَ أَنْ يَرْفَعَهَا ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ ثُمَّ سَكَتَ»

(رواه احمد)

ترجمه: ...سپس حاکمیت جبریه خواهد آمد و تا وقتی الله(سبحانه وتعالی) خواسته باشد، می‌باشد و هر وقتی الله سبحانه وتعالی بخواهد، آن را دور نماید، دور خواهد کرد، سپس خلافت برمنهج نبوت خواهد آمد. سپس سکوت اختیار نمودند.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایۀ پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه