شنبه, ۱۱ جمادی الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۲/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :20 شوال 1439
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 04 جولای 2018م

شماره صدور:PR ۱۸۰۴۳

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

دوام اشغال توسط امریکا نه، بلکه اخراج‌اش صلح راخواهدآورد!

رهبری سیاسی و نظامی پاکستان در تلاش برای جلوگیری شکست امریکا به‌دست مجاهدین افغان است

(ترجمه)

"آلیس ویلز" معاون وزارت امور خارجۀ امریکا در امور آسیای مرکزی و جنوبی بعد از ملاقات با "جنرال قمر باجوا" فرمانده اردو در مرکز قواماندانی عمومی، وی بیان کرد که: «هردو طرف به تعهدات خود در قبال هدف مشترک صلح و ثبات در منطقه تأکید دوباره کرده و دربارۀ موضاعاتی درین مورد بحث کردند. هم‌چنین هردو بالای همکاری دوام‌دار در سطوح مختلف توافق کردند.» حزب‌التحریر-ولایۀ پاکستان ملاقات آلیس ویلز و تعهداتی‌ را که مقامات پاکستانی به‌وی داده اندف رد می‌کند، زیرا این تعهدات علیه منافع مسلمانان پاکستان و افغانستان است.

معاون وزارت امور خارجۀ امریکا بعد از دیدار از کابل، از اسلام آباد دیدن کرد. ویلز در جریان ملاقات‌اش در کابل گفت که مخالفت طالبان با پیوستن به پروسۀ سیاسی "غیرقابل قبول" بوده است. او هم‌چنان طالبان را به "کسانی‌که در افغانستان سکونت نداشته" و مانعی برسر راه گفت‌وگوهای صلح هستند، متهم کرد. این بیانیه واضحاً نشانگر اینست که امریکا عمیقاً از ردگفت‌وگوهای صلح توسط طالبان قبل از بیرون شدن کامل نیروهای امریکایی نگران است. علاوه بر آن، علی‌الرغم فشارهای زیاد سیاسی و نظامی وارد شده توسط امریکا، آن‌ها حملات‌شان را بالای صلیبیون نیز ازدیاد بخشیده اند.

امریکا عملاً خسته شده و رهبری سیاسی و نظامی پاکستان باید برادران مسلمان افغان‌شان را کمک کند تا امریکا به‌طور کامل از افغانستان بیرون شود، همان‌گونه که روسیه یا همان اتحادیۀ جماهیر شوروی سابق قبلاً خارج شده بود. اگرچه به‎‎جای آن، رهبری سیاسی و نظامی پاکستان از هیچ‌گونه تلاشی برای جلوگیری از شکست امریکا دریغ نمی‌کند.

همین ماه گذشته بودکه رهبری نظامی تعهدات‌اش را برای موفقیت امریکا دوباره تأیید نمود. آیا موفقیت امریکا در تضاد با منافع پاکستان نیست؟ پس چگونه است که حتی رهبری سیاسی و نظامی‌اش بیان کره اند که هند از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده می‌کند؟ آیا این واضح نیست که امریکا به نگرانی‌های امنیتی پاکستان توجهی نکرده و به‌دنبال خراب کردن امنیت این کشور است؟

امریکا فعلاً هم‌چون یک حیوان وحشی پیر، که قابلیت شکار برای تغذیۀ خود را ازدست داده است، بالای دیگران برای دوام بقایش متکی است. بدون کمک رهبری سیاسی و نظامی پاکستان، امریکا نمی‌توانست به افغانستان حمله نماید، نه هم اشغال‌اش نماید و نه هم در چنین جنگ طولانی‌ای بجنگد. علاوه بر آن، امروز وقتی‌که امریکا به یک راه‌حل سیاسی برای دوام اشغال‌اش نیاز دارد، دوباره به طرف رهبری سیاسی و نظامی پاکستان می‌‎بیند. درواقع، این پاکستان است که به‌آسانی می‌تواند تصامیم فعال منطقوی را بگیرد، نه امریکا. امروزه اگر پاکستان رهبری مخلصی می‌داشت، خروج امریکا یک امر مشکل نمی‌بود. حزب التحریر-ولایۀ پاکستان از مسلمانان مخلص در قوای مسلح پاکستان می‌خواهد تا رهبری خائن را دستگیر کرده و به‌حزب التحریر برای تاأسیس دوبارۀ خلافت برمنهج نبوت در پاکستان نصرت بدهد. آن وقت است که خلافت راشده به نیروهای مسلح ومجاهدین مخلص هدایت می‌دهد تا نیروهای امریکایی را مجبور به فرار از منطقۀ ما در حالی می‌نماید که دم‌شان در میان پاهایشان باشد، و این امر بدون شک با کمک الله سبحانه‌وتعالی مشکل نیست.

﴿إِنَّا لَنَنصُرُ رُسُلَنَا وَٱلَّذِينَ آمَنُواْ فِى ٱلْحَيَاةِ ٱلدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ ٱلأَشْهَادُ﴾

[غافر: ٥۱]

ترجمه: درحقیقت ما پیامبران خویش وکسانی‌را که ایمان آورده اند، یاری می‌کنیم؛ در زندگی دنیا و روزی‌که شاهدان به شهادت برمی‌خیزند.

دفتر مطبوعات حزب‌التحریر-ولایۀ پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه