جمعه, ۰۸ ربیع الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۱/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :23 صفر 1440
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 01 نوامبر 2018م

شماره صدور: ۱۴۴۰/ ۰۸

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

در اثر فشار‌های اتحادیه اروپا، رژیم بجوا-عمران از لغو حکم اعدام قضیۀ محکومیت کفرگویی "آسیه بی‌بی" حمایت کرد

(ترجمه)

عمران خان نخست وزیر پاکستان، در نتیجۀ فشارهای شدید اروپا، از تصمیم ناگهانی ستره محکمه برای لغو حکم اعدام کفرگویی آسیه بی‌بی، که در سال ۲۰۱۰م به اثبات رسیده بود، حمایت قاطع کرد. در ماه دسمبر ۲۰۱۷م، جان فیگل نماینده خاص اتحادیه اروپا برای "آزادی مذهبی یا عقاید در خارج از اتحادیه اروپا" به پاکستان سفر نمود و هدف‌اش این بود که قضیه رهایی آسیه بی‌بی را به نهاد اروپایی "جی اس پی طرح خاص برای پاکستان(GSP)" راجع کند. به تاریخ ۱ فبروی ۲۰۱۸م، اتحادیه اروپا رسماً اظهار نمود: «کشورهای اتحادیه اروپا به این باور اند که ستره محکمه پاکستان، برای خشنودی بعضی قوت‌های سیاسی و بنیادی پاکستان، عمداً رسیده‌گی به محکمه آسیه بی‌بی را به تاخیر می‌اندازد.»  بعداً به تاریخ ۲۴ فبروی ۲۰۱۸م، پاپ فرانسس با خانواده آسیه بی‌بی دیدار نمود و خواستار رهایی وی شد. سپس به تاریخ ۲۹ اکتوبر ۲۰۱۸م، درست دو روز قبل از تبدیلی و لغو حکم یا "به اصطلاح انگلیسی(U-turn over)" آسیه بی‌بی، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان با "نماینده پارلمان اروپا در جنوب آسیا" برای تحکیم روابط‌اش همراه اروپا دیدار کرد. با قبول فشارهای اروپا، رژیم بجوا-عمران به قدری خوار و ذلیل شد که حتی دولت بی‌جرئت نواز شریف به او حد نرسیده بود. ‏فلهذا مسلمانان از این تصمیم خشمگین و اذیت شدند، حال آن‌که اروپائیان با شور و غوغا جشن گرفتند و "خیرت ویلدرز" کفرگوی و شیطان خبیث اروپایی، که مسابقه کاریکاتور محمد صلی الله علیه و سلم را به راه انداخته بود، در تویتر‌ش چنین نوشته: «خبر بسیار عالی! آسیه بی‌بی تبرئه و آزاد شد!»

رژیم بجوا-عمران در حالی از لغو حکم اعدام کفرگویی حمایت کرد که آسیه بی‌بی نه تنها بخاطر کفرگویی در سال ۲۰۱۰ محکوم به مرگ شده بود، بلکه حکم اعدام وی نیز به تاریخ ۱۴ اکتوبر ۲۰۱۴م با تصمیم ستره محکمه لاهور صادر شده بود. بناً فرمان محکمه به حدی جدی بود که عاری از هرگونه عفو ریاست جمهوری نیز به شمار می‌رفت. قبول فشارهای اتحادیه اروپا از سوی حکام فعلی شدیداً در مغایرت با طرز العمل خلافت عثمانی‌ها قرار دارد. زمانی‌که خلافت اسلامی عثمانی‌ها با کفرگویی دو امپراطوری عصر اروپا، "بریتانیا و فرانسه" مواجه شد و چون زمانی‌که خلیفه سلطان عبدالحمید ثانی از اجرای نمایش‌نامه و رقص توهین آمیز در بریتانیا و فرانسه آگاه شد، سفیر‌اش سخت به فرانسه هشدار داد، که بی‌درنگ منجر به توقف آن رقص شد. ‏حال‌ آن‌که بریتانیا در این امر چنین پاسخ داد که گفت منع این نمایشنامه و رقص می‌تواند نقص آزادی شهروندان کشور ما محسوب شود. ‏با شنیدن این اظهارات، خلیفه در جوابش کوتاه اظهار نمود: «من بر امت اسلامی فتوایی را جاری خواهم کرد که بریتانیا بر رسول الله صلی الله علیه وسلم توهین و حمله کرده و جهاد را علیه شما دستور خواهم داد. ...» ‏و آن‌گاه بود که بریتانیا فوراً تحت فشار دستور خلیفه قرار گرفت.

ای مسلمانان پاکستان! در دین ما حدودی است که هیچ کس از آن سرپیچی کرده نمی‌تواند و نه با آن مصلحت می‌شود و نه کسی با آن تجارت کرده می‌تواند. حفاظت مقدسات اسلام مستلزم عزم قوی و قاطعانه‌ای است که به غیر الله سبحانه‌و‌تعالی از هیچ چیزی نباید هراس داشت. دیگر ‏بس است؛ بسیار وعده‌های دروغین عمران خان را شنیدیم که خود را مخلص به دین ساخته است و خواهان دولت مدینه در پاکستان می‌باشد. فلهذا تمام مقدسات اسلام واقعاً با دعوت و جدوجهد برای تأسیس مجدد "خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت" حفاظت خواهد شد. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿ إِنَّ الَّذِينَ يُؤْذُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَأَعَدَّ لَهُمْ عَذَابًا مُهِينًا﴾

[احزاب: ۵۷]

ترجمه: ‏‏کسانی که الله(سبحانه‌و‌تعالی) و پیامبرش را(با کفر و الحاد و سخنان ناروا) آزار می‌رسانند، الله(سبحانه‌و‌تعالی) آنان را در دنیا و آخرت نفرین می‌کند(و از رحمت خود بی‌نصیب می‌گرداند) و عذاب خوار کننده‌ای برای ایشان تهیه می‌بیند.‏

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه