سه شنبه, ۲۲ شوال ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۶/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :15 رمضان 1440
تاریخ میلادی : دوشنبه، 20 می 2019م

شماره صدور: 1440/58

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

خلافت، اقتصاد نیرومندی را با متحد ساختن سرزمین‌های اسلامی من‌حیث دولت ابرقدرت برای امت مهیاء می‌سازد

(ترجمه)

به تاریخ 19 ماه می 2019م عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان گفت: «من به شما اطمینان می‌دهم؛ یگانه دولت پیشگام اقتصادی در منطقه پاکستان خواهد بود.» این در حالی‌ست که مسلمانان پاکستان تحت وضعیت اسف‌بار حملات اقتصادی بانک قرضه‌های جهانی(IMF) قرار دارد. از طرف دیگر، سخن‌های تکراری و قوت قلب عمران خان مانند یخ زیر آفتاب سوزان می‌ماند. این حکام به این خاطر چنین می‌گویند تا برای کشورهای استعماری زمان بیش‌تری را صرفه نمایند و از طریق تحریم‌های اقتصادی خشم انتقام خود را نشان دهند. حقیقت این است که این نظام استعماری هرگز اجازه نخواهد داد تا مسلمانان من‌حیث قدرت اقتصادی ظهور نمایند.

دولت پاکستان با مفکورۀ غربی دولت‌های جداگانه‌ای ویستفالیا گره خورده است که چشم آن را از استفادۀ اعظمی ظرفیت بزرگ اقتصادی سرزمین‌های اسلامی، با متحد ساختن این سرزمین‌ها تحت خلافت راشده بر منهج نبوت، کور و گوشش را کر ساخته است. در حقیقت زمانی‌که دولت خلافت واحد مناطق غنی از نفت را در ایران و عربستان داشته باشد؛ چرا باید پاکستان به خاطر نیازش به نفت زیر بار قرضه‌های سودی و جریمه‌های بزرگ باشد؟ زمانی‌که دولت خلافت واحد، منابع فراوان زراعتی را در پاکستان دارا باشد؛ چرا باید ایران از کمبود غذا رنج ببرد؟ در حقیقت چنین منابع مشترک امت، یکی از عوامل اساسی برای ظهور خلافت من‌حیث قدرت یکه‌تاز اقتصادی در جهان می‌باشد.

ای مسلمانان پاکستان! باید هوشیار بود که مفکورۀ غربی دولت‌های ویستفالیا در بین امت رخنه نموده است. در حقیقت این مفکورۀ زهرآلود غربی به خاطری ایجاد شد تا از گسترش و توسعۀ روزافزون دولت خلافت جلوگیری کند. بعد از انهدام خلافت، مفکورۀ ملت‌ها و دولت‌های جداگانه در جسم امت مسلمه مانند دانۀ سرطان شیوع پیدا نمود تا دولت خلافت در مقابل کشورهای استعماری ضعیف شود و آن‌ها با پارچه‌پارچه نمودن سرزمین‌های اسلامی، بتوانند در این سرزمین‌ها حاکمیت نمایند. اسلام مسلمانان را امر نموده است تا سرزمین‌های اسلامی با ثروت واحد، صنعت و اقتصاد واحد، زراعت واحد و اردوی واحد تحت دولت واحد "خلافت راشده" متحد شوند. رسول الله صلی الله علیه وسلم مسلمانان را امر نموده است که در هر زمان و شرایط صرف با یک خلیفه بیعت داشته باشند.

«كَانَتْ بَنُو إِسْرَائِيلَ تَسُوسُهُمْ الْأَنْبِيَاءُ كُلَّمَا هَلَكَ نَبِيٌّ خَلَفَهُ نَبِيٌّ وَإِنَّهُ لَا نَبِيَّ بَعْدِي وَسَيَكُونُ خُلَفَاءُ فَيَكْثُرُونَ» قَالُوا: فَمَا تَأْمُرُنَا؟ قَالَ: «فُوا بِبَيْعَةِ الْأَوَّلِ فَالْأَوَّلِ أَعْطُوهُمْ حَقَّهُمْ فَإِنَّ اللَّهَ سَائِلُهُمْ عَمَّا اسْتَرْعَاهُمْ»

(رواه بخاری)

ترجمه: امور بنی اسرائیل را انبیاء سرپرستی می‌کرد؛ بعد از فوت هر پیامبر، پیامبر دیگری می‌آمد. بعد از من دیگر پیامبری نخواهد آمد؛ اما خلفاء خواهند بود. آن‌ها پرسیدند: ما را به چی امر می‌کنید؟ پیامبر صلی الله علیه وسلم جواب داد: شما را به بیعت بعد از هر خلیفه امر می‌کنم و الله(سبحانه وتعالی) از آن‌ها در بارۀ شما سوال خواهد نمود.

این درست نیست که امت مسلمان صرف در میدان شعار باهم متحد شوند؛ در حالی‌که در میدان عمل به شکل سیاسی آن مجزا و متفرق هستند. فلهذا هر جای و هر زمانی‌که این مفکوره ظاهر گردد، دولت خلافت پالیسی متحد ساختن سرزمین‌های اسلامی را اتخاذ خواهد نمود و مرزهای استعماری را از میان آن‌ها از بین خواهد برد. ای مسلمانان! برای ازسرگیری اسلام من‌حیث طریقۀ زندگی به جدیت تلاش نمایید تا این‌که در دنیا و آخرت سعادت‌مند شوید.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه