چهارشنبه, ۱۸ شعبان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۴/۲۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :28 رجب 1440
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 04 آوریل 2019م

شماره صدور:۰۹ / ۱۴۴۰

دفتر مطبوعاتی
کینیا

اعلامیه مطبوعاتی

حزب‌التحریر-کینیا تجمع اعتراضی را به‌مناسبت یادبود از حادثۀ سیاه سقوط خلافت برگزار کرد

(ترجمه)

به‌روز چهارشنبه ۳ اپریل ۲۰۱۹م مطابق ۲۷ رجب ۱۴۴۰ﻫـ.ق، حزب‌التحریر-کینیا به‌خاطر نودوهشتمین سالگرد انحلال خلافت تجمع اعتراضیی را بعد از نماز ظهر در دو شهر بزرگ کینیا: "نایروبی" و "مومباسا" برگزار کرد. این تجمع توسط "شبانی موالیمو"، نمایندۀ مطبوعاتی حزب‌التحریر-کینیا اجراء شد تا یکی از تاریک‌ترین حوادث تاریخ امت بزرگ مسلمه را که همانا نابودی خلافت در ۲۸ رجب ۱۳۴۲ﻫـ.ق مطابق ۳ مارچ ۱۹۲۴ م می‌باشد، یادآوری کند.

در این تجمع از وضع رقت‌انگیزی‌که امت مسلمه از زمان الغای خلافت به آن دچار شده‌است، تذکر به‌عمل آمد. رژیم‌های شیطانی سیکولر غربی امت مسلمه را از هر طرف محاصره کرده و مورد حمله قرار داده اند تا با قوانین و سیاست‌های افراطیت و تروریزم ازبین برود.

امت مسلمه باوجود این‌که بیش‌از یک میلیارد نفوس دارد؛ ولی به‌دلیل نبود خلافت به‌عنوان سپر و حافظ‌اش هم‌چون کف روی آب است. این سالگرد درحالی فرامی‌رسد که چند هفته‌ از حملۀ نیوزیلند، که در آن نزدیک به ۵۰ مسلمان جان‌های‌شان را ازدست دادند و در زمانی‌که دولت جنایت‌کار چین با به‌کارگیری هر وسیله‌ای به ظلم وحشیانه‌اش علیه مسلمانان اویغور ادامه می‌دهد، می‌گذرد. در نبود خلافت و خلیفه، امت مسلمه شأن، شوکت و حامی‌اش را ازدست داده است. امت مسلمه فلسطین و الاقصی، سرزمین مقدس اسراء و معراج پیامبر ﷺ و اولین قبلۀمان را ازدست داده است. اما تنها خلافت راشده از این سرزمین و باقی سرزمین‌های مسلمانان حفاظت می‌کند.

ما یقین داریم که زمان بازگشت خلافت راشده به طریقۀ رسول الله صلی الله علیه و سلم اکنون نزدیک‌تر از همیشه است. ازین‌رو، امت مسلمه دین، زنده‌گی و مقدسات‌اش را حفظ و نگهداری خواهد کرد و آن روز، با نصرت الله سبحانه‌وتعالی روز نصرت و پیروزی خواهد بود.

﴿لِلَّهِ الْأَمْرُ مِن قَبْلُ وَمِن بَعْدُ وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ﴾

[روم: ۴]

ترجمه: همه‌ای کارها از آن الله(سبحانه وتعالی) است، چه قبل و چه بعد(از این شکست و پیروزی) و در آن روز مؤمنان(به‌خاطر پیروزی دیگری) خوشحال خواهند شد.

شبانی موالیمو

نمایندۀ مطبوعاتی حزب‌التحریر-کینیا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه