سه شنبه, ۱۲ رجب ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۳/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :24 جمادی الثانی 1440
تاریخ میلادی : جمعه، 01 مارس 2019م

شماره صدور:HTY-1440/11

دفتر مطبوعاتی
ولایه یمن

اعلامیه مطبوعاتی

سازمان ملل؛ سازمان دزد و جنایت‌کار در لباس انسانیت!

(ترجمه)

بر اساس بیانیه‌ای‌که از سوی مرکز اطلاع‌رسانی سازمان ملل نشر شد، سازمان ملل در حدود 2.6 میلیارد دالر را از دونرهای بین‌المللی بیش از 16 کشور جهان به منظور تضمین فعالیت مستمر و گسترش زمینۀ عملیات کمک‌های بشری در یمن جمع‌آوری نموده است. هم‌چنان، این بیانیه تأیید می‌کند که تعهدات دونرهای بین‌المللی که  سه شبنه گذشته در جنیوا از طریق هیئت بلند رتبه در کنفرانس مرتبط به اعلان تعهدات برای یمن اختصاص داده شد، در مقایسه با کمک‌های سال گذشته بالغ بر 2.01 میلیارد دالر، 30 درصد افزایش یافته است. با توجه به این امر، به چند مورد در ذیل تأکید می‌کنیم:

1. سازمان ملل از آدرس مردم یمن بودجه‌های مالی اخذ نموده و با درگیری‌های مزدوران متخاصم محلی و منطقه‌ای انگلیسی-امریکایی در یمن همدردی‌های انسان‌دوستانۀ خود را ابراز می‌کند؛ اما باید گفت که بیشتر مردم یمن از این امر واقف بوده و درک کرده اند که مقدار ناچیزی از این کمک‌ها و مقادیر مالی به آنان می‌رسد. گاهی اوقات سازمان ملل مقدار زیادی از این منابع را به سرقت برده و وقف کارکنان ارشد خود می‌کند تا باشد که مردم یمن را از طریق برنامه‌های خبیث برخی از نهادها تغییر فریب بدهد. برخی از این کمک‌ها نزدیک به تمام شدن بوده و برخی هم قبلاً تمام شده اند. از این‌که تمام مردم یمن کشته شوند و یاهم به دلیل بیماری‌های کشنده و ساری از بین بروند، سازمان ملل را باکی نیست و هیچ‌گونه مشکلی را در این زمینه نمی‌بیند. باید گفت که برای سازمان ملل درد و رنج مردم یمن بزرگ‌ترین منبع درامد بوده و مبالغ هنگفتی را از این طریق حاصل می‌کند تا بتواند به طور منظم بزر خباثت‌ و شرارت‌اش را در سرزمین ایمان و حکمت بکارد.

2. سازمان ملل یکی از ابزارهای امریکایی است که به منظور سیطرۀ امریکا برجهان به وجود آمده است. جای تعجب نیست؛ قسمی‌که ما می‌بینیم، این سازمان به حوثی‌ها خدمت می‌کند و با آن‌ها کار می‌کند و قسمتی از این کمک‌ها را در حمایت آن‌ها به مصرف می‌رساند. این سازمان مطابق خواست خود کمک‌ها را در بازار سیاه به فروش می‌رساند و این چیزی‌ست که از چشم کسی پوشیده نیست؛ چون کمک‌های سازمان ملل از طریق گزارشات سالانه و یاهم از طریق نهادهای امدادی در این کشور بر همگان هویداست.

3. ادامۀ جنگ در یمن تنها چیزی‌ست که منافع سازمان ملل را تـأمین می‌کند. سازمان ملل یک سازمان خیریۀ انسانی نیست؛ بل یک سازمان استعمارگر منافق و ستیزه‌جو بوده و پیشینۀ تاریخی دشمنی با اسلام و مسلمانان را دارد. توطئه‌ها و جنایات این سازمان اغلباً توسط آنانی‌که منافع مزدورانش را تأمین می‌کند و یا با آنان همکاری می‌کند، مورد بحث و گفتگو قرار گرفته و نمایش داده می‌شود. این سازمان در گزارشات خود تا چی حد دروغ می‌گوید؛ درست هنگامی‌که آن را در دفتر خود ثبت نموده و بی‌شرمانه به مردم یمن می‌گوید که چنین و چنان کمک می‌کنم؛ آن‌هم در یک زمانی غلو می‌کند که هیچ‌گونه مسئولیت‌پذیری در زمینه وجود ندارد.

4. این کمک‌ها در واقع حق مردم یمن بوده و کدام تحفه و یا سخاوت‌مندی از سوی سازمان ملل نمی‌باشد. کشورهای دونر این منابع را جز به تقاضای کشورهای درگیر جنگ در یمن به نیابت از امریکا و انگلیس به مصرف نمی‌رسانند؛ بلکه باید گفت که این کشورهای مزدور هرگز به خاطر رضای الله سبحانه‌وتعالی به برادران خود(مردم یمن) که در آتش جنگ می‌سوزند، نمی‌دهند؛ آن‌هم درست در زمانی‌که ثروت و دارائی امت اسلامی به جیب استعمارگران ظالم می‌روند.

5. مردم یمن اگر یک دولت اسلامی(خلافت واقعی بر منهج نبوت) می‌داشتند، هرگز به این قبیل کمک‌هایی‌که بنام آن‌ها پاس می‌شود، نیازی نمی‌داشتند؛ چون این سرزمین(یمن) به اندازۀ کافی از خود ثروت و دارائی دارد؛ ولی بدبختانه به جیب‌های جنگ‌جویان محلی و منطقه‌ای و باداران امریکایی و انگلیسی شان فرو می‌ریزد که مردم مظلوم یمن را از وضع مالیات کمرشکن به سطوح آورده اند. از سوی دیگر، قیمت‌ها در طی این جنگ اقتصادی احمقانه میان گروه‌های درگیر، به اوج خود رسیده است.

6. بدین لحاظ، مردم یمن باید واقعیت جنگ انگلیسی-امریکایی و پیامد بزرگ آیندۀ آن را در سرزمین‌شان درک کنند؛ هم‌چنان باید نقش سازمان ملل را در سرزمین‌شان درک نموده و برای نجات‌شان از جنگ و خونریزی تلاش نمایند. این امر تحقق نمی‌یابد؛ مگر با تأسیس دوبارۀ خلافت واقعی اسلامی بر منهج نبوت، که  قوانین اسلام را عملاً در داخل و خارج تطبیق می‌کند تا به بحران‌های موجوده پایان داده، دست استعمارگران و مزدوران‌شان را از این سرزمین کوتاه کند و از کارهای احمقانۀ مزدورانی‌که بدبختی و ویرانی را در این  سرزمین حاکم نموده، آتش جنگ و فتنه را شعله‌ور ساختند و مردم آن را به خاک و خون کشاندند، جلوگیری کند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحری-ولایه یمن

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه