شنبه, ۰۷ ذیحجه ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۸/۰۸/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
تدریج در تطبیق اسلام؛ بزرگ‌ترین بدعت عصر
بسم الله الرحمن الرحيم

تدریج در تطبیق اسلام؛ بزرگ‌ترین بدعت عصر

(ترجمه)

با سپری شدن هر دهه، یک مفکورۀ ویرانگر جدید به سراغ مسلمانان آمده و افکار و رفتارهایشان را متأثر و متلاشی می‌کند. از این طرف، کسانی با تمام توان فریاد زنان هشدار می‌دهند که مبادا در دام این بدعت بیفتید که سخت پشیمان خواهید شد، اما شمار اندکی به این فریاد گوش می‌دهند.

از نظر من بزرگ‌ترین فتنه و بدعتی که در حال حاضر دامن مسلمانان را گرفته و بسیاری در دام گستردۀ آن گیر افتاده‌اند؛ مفکورۀ تطبیق تدریجی اسلام است. این مفکوره ادعا می‌کند که حکومت کردن بر اساس کفر، مرحلۀ نخست حکومت کردن بر اساس اسلام بوده و اگر بخواهیم از الله اطاعت کنیم، نخست باید معصیت او را کرده باشیم!
هم‌چنین بر اساس این مفکوره؛ مردم توان تحمل بار سنگین و خسته‌کن دینی مانند اسلام را ندارند، بنابر این ما باید احکام سنگین اسلام را با احکام کفر خلط نماییم تا مردم توان هضم آن را داشته باشند و با خیال راحت اسلام را بپذیرند.

مفکوره‌یی که بر اساس آن، مسلمان به نیابت از غرب استعمارگر به تطبیق قوانین آن پرداخته و با صدای بلند، یهودیان و نصرانیان را دوست خویش می‌خواند!

مفکوره‌یی که تیغ بُرّان خشم مردم در برابر حکام خائن و ظالم را کُند نموده و حتی خشم آنان را تبدیل به شادمانی و آرزوهای دروغین می‌کند.

مفکوره‌یی که به حکام مسلمانان اجازه می‌دهد به جای حساسیت نشان دادن در برابر محارم دین الله سبحانه وتعالی، دل به این خوش کنند که به آنان لقب فرمانده بی‌نظیر و سیاست‌مدار با تجربه داده می‌شود!

مفکوره‌یی که پیمان بستن با غرب کافر را از خیانتی کثیف و پلید، به کاری مجاز و معمول تبدیل نموده است!

مفکوره‌یی که رسول الله صلی الله علیه وسلم را متهم به بی‌حکمتی و غیر سیاسی بودن می‌کند و مسلمان را قناعت می‌دهد که خود با صدای بلند بگوید که زمان رسول الله با زمان ما فرق دارد(به این بهانه که از محارم دین الله سبحانه وتعالی چشم پوشی نماید)!

مفکوره‌یی که انبیای علیهم السلام را متهم می‌کند که گویا به غیر ما انزل الله حکومت کرده‌اند!

مفکوره‌یی که رسول الله صلی الله علیه وسلم را متهم می‌کند که گویا به حاکم مسلمانان اجازه داده تا بر خلاف دین الله حکم نموده و این تخلف‌اش را جشن بگیرد!

مفکوره‌یی که چشم‌ها را در برابر کتاب الله سبحانه و تعالی و سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم و راه و روش سلف صالح، کور نموده است!

مفکوره‌یی که به مسلمان می‌آموزد به راحتی دروغ بگوید، مکر و نفاق کند، دغل بازی نماید و دیگران را با فریب و نیرنگ بر گرد سراب بچرخاند.

مفکوره‌یی که اجازه می‌دهد قوانین کفر اساس بوده و به صورت کامل تطبیق شود، اما احکام اسلام به گونۀ احتیاطی و جزئی تطبیق گردد.

مفکوره‌یی که رسول الله صلی الله علیه وسلم چه شکنجه‌ها و آزار و اذیت‌هایی که به دلیل جنگیدن برعلیه آن و رد نمودن آن متحمل نگردید!

مفکوره‌یی که فرد مسلمان را از مرد پایدار و مبدئی، به انسانی منفعت‌گرا، بزدل و مذبذب مبدل می‌کند!

مفکوره‌یی که ماکیاولی را پنجمین منبع قانون گذاری شرعی قرار می‌دهد!

مفکوره‌یی که منادیان پایبندی به سنت را مزاحم، عقب‌گرا و دشمن پیشرفت و ترقی می‌داند!

مفکوره‌یی که فرد مسلمان را به جایی کشانید که وقتی کلوپ‌های شبانه، سواحل فساد و فاحشه خانه را مشاهده می‌کند، به جای خشم گین شدن و بر انگیخته شدن برعلیه فضای حاکم، از کنار آن با بی‌پروایی کامل گذشته و آن را بخشی از واقعیت عصر حاضر بداند که باید پذیرفت و با آن کنار آمد!

 مفکوره‌یی که فرد مسلمان را به جایی رسانیده که بارها از یک سوراخ گزیده شود، از شدت درد به خود بپیچد، اما باز هم حاضر شود دست‌اش را با بی‌پروایی کامل داخل همان سوراخ نماید!

مفکوره‌یی که مفهوم تعامل با واقعیت فاسد را؛ از سعی و تلاش بی‌وقفه در جهت تغییر، تبدیل به انتظار نشستن و دفاع از خود نموده است!

مفکوره‌یی که فرد مسلمان را به جایی رسانیده که در برابر تبلیغات و بیانیه‌های تعریف و توصیف از سیکولریزم و کفار سکوت می‌کند، اما زبان‌اش در برابر منکرین چنین وضعیتی اسفبار، تیز و بُرّان است!

مفکوره‌یی که مردم را ترغیب می‌کند به جای محاسبه نمودن حکام ظالم و مزدور، برادران دعوتگر و مسلمان‌شان را محاسبه نمایند!

مفکوره‌یی که فضا را طوری جهت می‌دهد که در آن، از کوتاهی‌های حکام نه، بلکه از امر به معروف کردن‌های دعوتگران انتقاد می‌شود!

مفکوره‌یی که چه مزاحمت‌ها که در مسیر دعوت به سوی برپایی خلافت نکرده و چه کارها که برای دشوار نمودن این مسئولیت در برابر ما انجام نداده است!

مفکوره‌یی که سیکولرها از آن حمایت نموده، کانال‌های ماهواره‌یی و برنامه‌های تلویزیونی راه‌اندازی نمودند تا دعوتگرانی آن را برجسته نموده و روند تثقیفی آن را پشتیبانی نمایند و ندای آن را به شرق و غرب و شمال و جنوب برسانند.

مفکوره‌یی که بزرگ منشی، همت، عزت و غیرت در خدمت دفاع از محارم الله را تبدیل به چیزی شبیه یک جسم بی‌حرکت خنثی نموده که وقتی هرگونه بی‌عزتی و بی‌عدالتی را در میان امت و در برابر دین خویش مشاهده می‌کند، سر خم نموده و رضایت نشان می‌دهد!

مفکوره‌یی که با ضربات سنگین بر پیکر کار اسلامی، خون آن را جاری نموده و دشمنان مان را بر ما مسلط نمود، انقلاب‌های مان را سرکوب نمود، جمع مان را متفرق کرد و ما را در میان سایر امت‌ها رسوا نمود!

قسم به الله سبحانه و تعالی که از نظر من، خطر این مفکوره از خطر شراب و مواد مخدر بیشتر است.

الهی من از بدعت این عصر به تو پناه می‌برم و تو را شاهد می‌گیرم که من به پاکی شریعت تو از تهمت تطبیق تدریجی آن، ایمان کامل دارم و باور دارم که شریعت پاک و مقدس تو از آلوده‌گی با تمام قوانین بشری منزه می‌باشد. بار الها! من از آنچه که امتان غافل محمد انجام می‌دهند و از جهالت آنانی که حکام خائن آن را غنیمت شمرده و دشمنان دین مان را بر ما مسلط می‌کنند و در حق دین تو بد روا می‌دارند، به تو پناه می‌برم.

الهی تو را شاهد می‌گیرم که این بدعت موجود که دامن‌گیر عصر ما شده، به هیچ وجه از جملۀ رسالت غرا و روشن رسول مان صلی الله علیه و سلم نیست، رسالتی که شب‌هایش بسان روز روشن است. الهی من از تو عاجزانه می‌خواهم تا ما را در رد نمودن، نابودی و دور کردن این بدعت از امت اسلامی یاری رسانی. الهی از تو می‌خواهم ما را در ادامه دادن راه روشن محمدی ثابت قدم نگهداشته و ما را از شر هرگونه دو رنگی و خیانت در امان بداری.

نویسنده: ابونزار شامی

مترجم: عبدالله دانشجو

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه