دوشنبه, ۱۵ جمادی الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۱/۲۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :9 شعبان 1439
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 25 آوریل 2018م

شماره صدور: ۱۱/AH1439

دفتر مطبوعاتی
روسيه

اعلامیه مطبوعاتی

بازداشت‌هایی تازۀ مسلمانان در تاتارستان

(ترجمه)

به‌تاریخ ۲۴ اپریل ۲۰۱۸م، رسانه‌های روسی گزارشی را که در آن به نقل از سخنگوی رسمی سرویس امنیتی تاتارستان که گفته بود: ۱۴ عضو حزب التحریر در شهر کازان و اطراف آن دستگیر شده‌اند، به نشر سپردند. خانه‌های این مسلمانان بر اساس اتهامات دروغین دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی، بازرسی گردیده است. نوار تصویری یورش بردن بر خانه‌های مسلمانان در کانال‌های محلی و فدرال منتشر گردیده است. گفته می‌شود که این عملیات با مشارکت نیروهای نظامی در اومسك و اولیانوف صورت گرفته است.

این‌جا ما اعلام می‌داریم که بعضی از این مسلمانان توقیف شده را نمی‌شناسیم و آن‌ها اعضای حزب التحریر نیستند. از شیوه و اندازۀ پوشش رسانه‌ای این موضوع و اشتراک نیرو‌های امنیتی از بخش‌های دیگر روسیه می‌توان نتیجه گرفت که این پروسه بخشی از آماده‌گی‌ها برای مسابقات جام جهانی، که در شهر کازان برگزار خواهد شد، می‌باشد. این عملیات به هدف متحد کردن کار نیروهای امنیتی مختلف در نزدیکی شروع جام جهانی است. در عین حال، هدف این عملیات، تهدیدیِ برای مسلمانان و نشان دادن آن منحیث مبارزه علیه اقدامات تروریستی و جامعه می‌باشد. تا آنجا که موضوع ارتباط به اعضای حزب التحریر می‌گیرد، کاملاً واضح است که حزب التحریر به عنوان یک تهدید تروریستی محسوب نشده؛ برعکس یک حزب سیاسی اسلامی بوده که نام آن در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار گرفته است. افزایش تحریم‌ها بر فعالیت‌های آن با افزایش ترس روسیه از فعالیت سیاسی مسلمانان مرتبط است.

همانطوری‌که یکی از اعضای پیشین حزب، که قبلاً محکوم به حبس شده بود، در آخرین سخنانش اظهار داشت: «کار حزب التحریر تغییری نکرده و مانند گذشته ادامه دارد، اما در سال‌های اخیر تحریم‌ها در برابر این حزب تا ده برابر افزایش یافته است.» هم‌چنان او اضافه نمود: «در سال ۲۰۱۱م من به‌خاطر همین فعالیتم به یک سال زندان محکوم شدم که این حکم با جریمۀ ۱۰۰ هزار روبل لغو شد و حالا فعالیت من ۱۵ تا ۲۰ سال حبس به همراه دارد.»

بنابر این، پردازش انجام شده توسط نیروهای امنیتی، به هیچ‌وجه به تهدیدات تروریزم مرتبط نیست و هدف از خشونت و دروغ علیه حزب التحریر این است که مردم را از پذیرش زندگی در مطابقت با اسلام دور کنند. با این حال، همانطوری‌که اصطلاحی روسی می‌گوید: "قدرت در حقیقت نهفته است" قطعاً این حقیقت آن‌ها را نگران خواهد کرد؛ خصوصاً زمانی‌که مجازات خود را برای آسیب رساندن و رنج دادن به مسلمانان و تلاش برای راندن آن‌ها از اطاعت از الله سبحانه و‌تعالی بچشند. الله سبحانه ‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَمَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلا أَنْ يُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ﴾

[بروج: ۸]

ترجمه: ‏شكنجه‌گران هيچ ايرادی و عيبی و جرمی بر مؤمنان نمی‌ديدند؛ جز اين‌كه ايشان به الله عزیز و شايسته هرگونه ستايشی، ايمان داشتند!

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-روسیه

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه